kurtizany_z_25avenueRocková hudební formace Kurtizány z 25. Avenue oslaví ve středu v pražském klubu Futurum dvacáté výročí svého založení. Agenturu Mediafax o tom informovala Martina Žáková ze společnosti Etain promotion.

"Kurtizány vydaly za dosavadní existenci šest alb a staly se jednou z nejvyhledávanějších a nejvýraznějších rockových skupin u nás. Právě před rokem vyšlo jejich nové album - Teorie morfické rezonance a skupina vyjela na turné," uvedla Žáková.

Během dvouhodinového narozeninového koncertu zazní to nejlepší z repertoáru skupiny, ale i písně, které běžně na jejich koncertech fanoušci neuslyší. Hostem koncertu bude zpěvačka Anna K. Po skončení hudební produkce se mohou návštěvníci těšit na afterparty.

Kapela Kurtizány z 25. Avenue vznikla roku 1989 v Praze. Mezi zakládající členy patří Simon (zpěv), Viking (bicí) a Tomáš Vartecký (kytara). První studiové album se jmenovalo Ubiquity. Poté následovaly například desky Strach, 2000? nebo Medium, na kterém Kurtizány spolupracovaly s Danielem Landou.

zdroj: MEDIAFAX