antonin_dvorakVýstavou v pražském Muzeu Antonína Dvořáka odstartuje cyklus aktivit, které Národní muzeum připravilo k 170. výročí narození tohoto významného skladatele. V barokním letohrádku Amerika je od 11. ledna 2011 otevřena výstavka s názvem Diplomy Antonína Dvořáka. Potrvá do 8. ledna 2012. Na květen je připravena velká výstava věnovaná tomuto skladateli.

V roce 2011 připomene Národní muzeum výročí narození jednoho z nejslavnějších světových skladatelů – Antonína Dvořáka. V současnosti je vlastníkem největší dvořákovské sbírky a mnohé ze svých pokladů ukáže v roce 2011 veřejnosti poprvé. „Připravili jsme pro návštěvníky Národního muzea hned dvě výstavy. Menší v Muzeu Antonína Dvořáka, kterou otevíráme již v lednu, a velkou výstavu v Českém muzeum hudby. Na tu si však budou muset návštěvníci počkat až do května,“ avizuje generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš a doplňuje: „Chystáme i další akce, ale ty si ještě necháme jako překvapení.

diplom
Během svého života získal Antonín Dvořák řadu diplomů a čestných členství v mnoha významných hudebních a kulturních institucích. První diplom, udělený spolkem pražský Hlahol, je již z roku 1879. Tyto dokumenty Dvořákovy nesmírné popularity jsou dokladem výtvarného stylu své doby. Dosud nebyly nikdy vystaveny a nyní jsou k vidění v Muzeu Antonína Dvořáka.