chylkova_hello_dollyPražské Divadlo Hybernia uvede v pondělí od 19 hodin obnovenou premiéru muzikálu Hello, Dolly! s Ivanou Chýlkovou v hlavní roli. Agenturu Mediafax o tom informovala mluvčí Studia DVA Lenka Studenková.

Muzikál je podle režiséra Ondřeje Sokola zasazen do historické doby, ale je mírně modernizován. "Děj jsme kostýmově i scénou posunuli do zhruba 30. let, ale v hudbě máme i trochu modernější aranžmá," uvedl Sokol.

V libretu se vycházelo z původního textu, který nově do češtiny přeložil Eduard Krečmar. Hudební aranžmá připravil skladatel a dirigent Kryštof Marek. Hudbu bude hrát přímo na jevišti dvanáctičlenný orchestr.

Hlaví roli Dolly ztvární Ivana Chýlková. V alternacích role Ernestiny Money se budou střídat Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová.

V dalších rolích se objeví mimo jiné Jaromír Dulava, Simona Babčáková, Kryštof Hádek, Jan Meduna, Mojmír Maděrič, Josef Carda či Berenika Kohoutová. Hudebního nastudování se ujal Eduard Klezla, choreografie Jaroslav Kuneš, scény Adam Pitra a kostýmy navrhla Nina Stillmarková.

Na scéně Divadla Hybernia se muzikál bude hrát až do května 2011. Vstupenky lze zakoupit v pěti cenových kategoriích od 199 do 699 korun. Předprodej probíhá v sítích Ticketpro a Ticketportal a v pokladně Divadla Hybernia.

Muzikál Hello, Dolly vznikl na motivy frašky Thortona Wildera z roku 1938 známé pod názvem Dohazovačka, zpracoval jej Michael Stewart a o hudbu se postaral Jerry Herman. Jde o jednoduchý příběh vdovy Dolly Lewiové, která se živí jako dohazovačka. Jednoho ze svých zákazníků, mrzutého starého mládence, přiměje svým šarmem a kouzlem změnit se v milého a galantního muže.

Muzikál celosvětově proslavila na filmovém plátně v roce 1969 herečka Barbra Streisandová.

zdroj: MEDIAFAX