jonas_kaufmann_comNěmecký tenorista Jonas Kaufmann zazpívá 10. ledna 2011 na koncertu ve Smetanově síni pražského Obecního domu. Agenturu Mediafax o tom informovala Martina Žáková z organizačního týmu.

Jonas Kaufmann z Mnichova je hudebními kritiky považován za jednu z největších operních hvězd a světovým tiskem je označován za nejžhavějšího tenoristu současnosti. V Praze vystoupí vůbec poprvé a jeho koncertní repertoár nabídne nejslavnější operní árie. Kaufmann vystoupí společně se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy, který bude řídit německý dirigent Jochen Rieder.

Vystoupení Kaufmanna na předních světových operních scénách a koncertních pódiích sklízejí nejvyšší ocenění kritiků, letos byly oslavovány jeho výkony v newyorské Metropolitní opeře (Tosca, Carmen), v londýnské Royal Opera Covent Garden nebo v Bavorské či Vídeňské státní opeře.

Německý tenorista je také držitelem mnoha prestižních hudebních ocenění včetně Zpěvák roku Echo Klassik Award 2010, kterou převzal z rukou rockového zpěváka Stinga. Hudební kritika vyzdvihuje Kaufmannovu emotivní rozmanitost projevu, jeho sytý tenor bravurně zvládá temné dramatické polohy, romantickou zasněnost i výbušnou vášnivost.

Jeho první vystoupení v České republice se uskuteční v pondělí 10. ledna ve Smetanově síni Obecního domu v Praze v 19.30. Jonas Kaufmann přednese repertoár složený z nejslavnějších operních árií.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodeji sítě Ticketpro v ceně od 495 korun.

zdroj: MEDIAFAX