OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ceska miss_citypark_ikonaLetošní ročník jediné národní soutěže krásy Česká Miss 2012 a jeho castingová kola nemohl opomenout nikdo, kdo se zajímá o ženský půvab. Organizační štáb navštívil v průběhu čtrnácti dní čtrnáct krajských měst a při hledání královny krásy najel 17.208 kilometrů ve flotile čtyř automobilů Renault, což se dá přirovnat k cestě z Prahy do Sydney. Na casting České Miss se přihlásilo více než 1300 dívek. Odvahu přijít na castingové kolo a předstoupit před porotu i více než čtyřicet tisíc přihlížejících diváků nakonec sebrala polovina přihlášených dívek. Celkem se tak představilo 620 dívek.

 Důkazem toho, že soutěž Česká Miss není jen o kráse, je i fakt, že 87% uchazeček o korunku královny krásy je z řad studentek. Nejmenší uchazečka měřila 1,60m a nejvyšší 1,88m. Nejmladší účastnici bylo v době castingu čerstvých 17 let, naopak nejstarší 23 let. Téměř tři čtvrtiny všech zúčastněných dívek pocházely z města.

REKLAMA

 „Jsem s průběhem castingů nadmíru spokojena. Byl to dobrý tah uspořádat jednotlivá klání právě v obchodních centrech, kde se nám mimo jiné díky přihlížejícím divákům podařilo připravit lákavou podívanou. Připadá mi, že dívky jsou rok od roku připravenější a zajímavější. Je vidět, že nic neponechaly náhodě a důkladně se na castingové klání připravily, což mě těší, “ říká ředitelka soutěže Česká Miss Michaela Maláčová.

Všechny přihlášené adeptky prošly prvním kolem, kdy se představily nejen porotě, ale i přihlížejícím. Druhé kolo představovalo promenádu v plavkách Aquila. V této chvíli začalo být v zákulisí rušno a zapojil se tým vizážistů z kosmetického impéria Yves Rocher a kadeřníků ze salonu Franck Provost, kteří měli za úkol podtrhnout přirozený půvab dívek. Ty, které postoupily do závěrečného kola, se představily ve velkolepé módní přehlídce, na kterou je připravila stylistka a finalistka České Miss 2009 Leona Grešáková.

Porota zažívala při výběru tří nejlepších reprezentantek z každého kraje leckdy horké chvilky, proto v některých městech udělila tzv. „divokou kartu“, díky které se dotyčná slečna mohla přihlásit ještě do jiného castingového kola. To se ukázalo šťastným hned v několika případech. Například Nikol Švantnerová, která dostala divokou kartu v Plzni, se umístila mezi třemi vybranými v Českých Budějovicích. Kateřina Jankovská, která získala divokou kartu v Českých Budějovicích, přišla na casting v Karlových Varech a umístila se mezi vybranými třemi z tohoto kraje.

Hned na prvním castingu v Praze, se mezi postupujícími dívkami objevila vnučka herce Jana Kačera a Niny Divíškové Josefína, která šla náhodou okolo a rozhodla se zkusit štěstí. Mezi semifinalistky se také probojovala dcera ředitele Fakultní nemocnice Motol Karolína Ludvíková, která mimo jiné ovládá znakovou řeč a učí se čínsky.

Perličkou je účast redaktorky Lindy Bartošové, která původně přišla na jeden z castingů udělat reportáž a Patrola jí přemluvila k účasti. Tato dívka pak postoupila do semifinálového kola za střední Čechy. 

Není překvapením, že většina dívek se věnuje sportu, překvapením však bylo, že mezi nimi převládaly adrenalinové sporty. Jedna ze semifinalistek, Tereza Fajksová, byla ještě nedávno profesionální hráčkou extraligy ve volejbale, semifinalistka Markéta Strnadová se aktivně věnuje parašutismu a potápění, Šárka Sokolová se zase věnuje paraglidingu.

Reprezentantky jednotlivých krajů nyní změří své síly v semifinálovém klání, které se bude konat 8. prosince v Praze. O titul Česká Miss 2012, Česká Miss World 2012 a Česká Miss Earth 2012 se finalistky utkají na jaře příštího roku v přímém přenosu na obrazovkách TV Prima.


Rekapitulace semifinalistek z jednotlivých krajů:

Praha - Josefína Šumová, Karolína Ludvíková, Sandra Sofková

Praha __Sofkova__Sumova__Ludvikova2

Brněnský kraj – Jana Benešová, Nina Kopecká, Tereza Fajksová

Brno __Kopecka__Fajksova__Benesova2

Královéhradecký kraj – Denisa Janebová, Sára Koukalová, Eliška Baťková

Hradec Kralove___Janebova__Batkova__Koukalova1

Pardubický kraj – Lucie Šmejkalová, Kateřina Kubátová, Lucie Vlčková

Pardubice __Smejkalova__Kubatova__Vlckova1

Olomoucký kraj – Veronika Hladíková, Kristýna Píchalová, Veronika Nováková

Olomouc __Novakova__Pichalova__Hladikova1

Moravskoslezský kraj – Barbora Prudilová, Klára Tělecká, Lucie Gavelčíková

Ostrava __Prudilova__Telecka__Gavelcikova1

Jihlavský kraj – Michaela Benková, Marie Bartíková, Tereza Chlebovská

Jihlava __Benkova__Bartikova__Chlebovska

Plzeňský kraj – Veronika Černá, Markéta Strnadová, Markéta Břízová

Plzen __Cerna__Brizova__Strnadova1

Jihočeský kraj – Nikol Švantnerová, Hana Pouzarová, Jana Opuštilová

Ceske Budejovice___Oplustilova__Svantnerova__Pouzarova2

Karlovarský kraj – Ivana Loušová, Kateřina Jankovská, Lucie Sigmundová, 

Karlovy Vary___Sigmundova__Lousova__Jankovska1

Středočeský kraj - Linda Bartošová, Linda Kobosilová, Radka Skácelová

Harfa __Skacelova__Bartosova__Kobosilova1

Zlínský kraj – Kamila Třetinová, Michaela Dihlová, Nikola Petruželová

Zlin __Tretinova__Dihlova__Petruzelova1

 

30. listopadu se uskuteční Finále pro severní Čechy, které se bude konat v divadle v Ústí nad Labem, z toho vzejdou 3 semifinalistky za Liberecký a Ústecký kraj.

 

Liberecký kraj - Andrea Stieblingová, Šárka Sokolová, Kateřina Chládková, Kateřina Burdysová, Simona Šolcová, Nikola Buranská

Liberec __Sokolova__Bruanska__Burdysova__Chladkova__Solcova__Stieblingova

Ústecký kraj - Lenka Šindelářová, Veronika Kopřivová, Marie Potůčková, Nikola Fečová, Galina Abrahamová, Pavlína Bučková

Usti nad_Labem___Buckova__Abrahamova__Fecova__Sindelarova__Koprivova__Potuckova

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA