DSCN0571Tečkou za gymnastickou sezónou udělalo minulý víkend MČR družstev v Ostravě, kde se představila celorepubliková dámská elita ve třech kategoriích: „Extraliga, I.Liga, II.Liga“. Družstva ve složení 3+1 závodnice cvičila na všech nářadích, ze kterých se počítaly nejlepší tři známky.

SG Pelhřimov se bohužel nekvalifikoval na MČR, ale měl přeci jen jedno želízko v ohni, když propůjčil nejlepší pelhřimovskou závodnici Lucii Jiříkovou do služeb nováčka MČR oddílu Sokol Domažlice.

Hned v prvním  sledu (tj. II.Liga) závodnice předváděly své umění na bradlech. Bradla jsou pro dívky jednou z nejnáročnějších disciplín, ale i když udělaly několik málo chybiček, tak se jim bradla v celku podařila. Jakož to nejmladší celek na závodech si družstvo Sokol Domažlice vedlo velice pěkně i na dalších nářadích a tak se umístilo na celkově úspěšném 12.místě.

DSCN0592
1. místo vybojoval oddíl prostějovských gymnastek a na 2. pozici pak zakotvil tým Sokol Plzeň. 3. příčku obsadila děvčata Bohemians Praha. Bramborová medaile nakonec zbyla i když po sympatických výkonech na jihočeskou metropoli oddíl Merkur České Budějovice.

Pro nejúspěšnější pelhřimovskou gymnastku Lucii Jiříkovou to byl opravdu bohatý rok, ale i pro další závodnice oddílu SG Pelhřimov. A tak si děvčata zaslouží odpočinek, který bude probíhat o vánočních svátkách. Následně pak plně zabřednou do přípravy na novou sezónu.