fc_vysocinaFotbalisté FC Vysočina vyrazili na umělou trávu do Kunovic, kde sehráli přípravný dvojzápas proti 1.FC Slovácko. Domácí prvoligový celek si před nedělním odletem na herní soustředění do Turecka připsal jednu výhru.

K té dospěl v prvním duelu, kdy oba celky nasadily zkušenější celky a Jihlava soupeři podlehla 2:0 (1:0). Skóre otevřel vlastním gólem exslovácký Jan Šilinger a uzavřel Václav Ondřejka. V druhém duelu dostali velkou šanci zejména junioři FC Vysočina doplnění o několik členů kádru „áčka“. Ti proti obdobnému celku soupeře zvítězili 0:1 (0:0) díky krásné brance Karola Karlíka.

1.FC Slovácko – FC Vysočina Jihlava  2:0 (1:0)

„Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale postupně převzali otěže zápasu domácí. Prosazovali se větší herní a individuální kvalitou. Vypracovali si dvě velké možnosti a nebezpeční byli i ze standardních situací. Gól však padl vlastní po nedorozumění Svobody a Šilingera, který malou domů zahrál do prostoru branky, gólman ji však očekával vedle ní. Poté se hra vyrovnala, ovšem hrálo se prakticky bez šancí. Ve druhé půli se hrál kvalitní fotbal s převahou kombinačně schopnějšího domácího týmu. Ve snaze o vyrovnání jsme přistoupili k vysunutému presingu, ovšem jeden z nákopů za naši obranu skončil brejkem, jenž proměnil v 72. minutě Ondřejka. V závěrečné desetiminutovce jsme si vytvořili velkou převahu a byli jsme blízko minimálně snížení stavu. Největší šanci neproměnil Tecl po ideální přihrávce Kopice,“ uvedl k cennému přípravnému duelu trenér Josef Vrzáček. Ten postrádal šestici marodů Tlustý, Dolejš, Dort, Bača, Šimonek a Krutý. Tu navíc aktuálně rozšířil Gavrić.

Góly: 29. vlastní Šilinger, 72. Ondřejka

Sestava: Svoboda – Veselý, Halama, Šimáček, Cihlář – Kopic, Gába, Görner, Šilinger (38. Kosak) – Mešanović, Tecl.

1.FC Slovácko – FC Vysočina Jihlava  0:1 (0:0)

„První půle byla vyrovnaná. V největších šancích Švancara přeloboval gólmana i branku a na druhé straně trefil Karlík tyč. Ve druhé části jsme měli převahu, kterou jsme vygradovali v zaslouženou branku. Tu v 68. minutě krásnou střelou z 29ti metrů zaznamenal Karlík. V závěru se domácí snažili o vyrovnání, ale do šancí se nedostávali. Naopak jsme mohli zvýšit své vedení, ale Demeter velkou šanci neproměnil,“ zhodnotil druhé utkání kouč Vrzáček.

Gól: 68. Karlík

Sestava: Uvarenko (46. Matiášek) – Gabriel, Ptáček (76. Mandžuka), Filip, Dobrovolný – Demeter, Vacek (55. Fadrný), Karlík, Šilinger – T.Kučera, Poláček (46. Leligdon).