Domů

Hradec Králové svou převahu zúročil po dvou rohových kopech Tisk E-mail
Pondělí, 08 únor 2010
fotbal_mic.jpgHradec Králové v sobotu v Jihlavě potvrdil velkou fotbalovou kvalitu a oprávněnost prvoligových ambicí. Dlouhodobě budovaný tým „votroků“ v sobotu proti Vysočina zvítězil 0:2 (0:1), když svoji převahu zúročil po dvou rohových kopech. Domácímu týmu nebylo možné upřít snahu a bojovnost, ovšem sehraný soupeř Jihlavě nedal šanci. Hradec měl zejména v první půli míč častěji na kopačkách a vytvářel si před Uvarenkovou brankou nebezpečné situace.sport.jpg

Těch gólových však bylo minimum. Vysočina měla problémy s netradičním hradeckým rozestavením 3 - 4 - 3 a pokoušela se o rychlé brejky tažené Mešanovičem či Krutým. Hosté svoji mírnou převahu poprvé zužitkovali v 30. minutě, kdy se po rohu dostal odražený míč na vápno a odtud zpět do pokutového území, kam si nejlépe naběhl Dvořák - 0:1. Domácí mohli vyrovnat v 39. minutě po přímém kopu Krutého, který se však Lindrovi podařilo vytáhnout na roh.

Do druhé části provedl kouč Urban pouze jedno střídání a též změnu v rozestavení na 4 - 3 - 3. Hradec výrazně prostřídal a na hřišti se odehrával vyrovnaný zápas. Jihlava byla blízko vyrovnání při akrobatickém pokusu Mešanoviče či v 50. minutě po rychlém brejku dva na jednoho, který však Krutý přihrávkou na Fraňka nevyřešil ideálně. Gólman Lindr byl na místě. Zatímco Vysočina žádný z celé řady rohu nedokázala zužitkovat, tak Hradec jihlavské problémy se standardkami využil. V 73. minutě přišel roh z pravé strany, který hlavičkoval stoper Němeček a odrazem od pravé tyči vstřelil gól - 0:2. Vysočina se v závěru pokoušela o vyrovnání, ale do větších šancí se nedostala. Naopak mohl na 0:3 zvýšit Přibyl po rychlém protiútoku. Jeho pokus však šel nad.

„Sehráli jsme dobrý a bojovný zápas proti velice kvalitnímu a konsolidovanému soupeři. Skutečně bylo znát, že je hradecký tým dlouhou dobu pohromadě. Přesto jsme soupeře do šancí nepouštěli. Opět jsme však doplatili na nedůraz v pokutovém území při standardních situacích. Agresivita nám scházela i v ofenzívě, vždyť jsme si prakticky nevytvořili vyloženou gólovou šanci. Náš výkon byl lepší ve druhé půli, kdy jsme přešli na rozestavení 4 - 3 - 3. Do začátku soutěže zbývá měsíc a my rozhodně stále máme na čem pracovat. Přesto lze říci, že se stále lépe sehráváme a náš herní projev se zlepšuje,“ řekl po zápase kouč Urban, který se v zápase musel obejít bez lehce zraněného Dorta a též bez Tlustého, který se do tréninku zapojí až zhruba za 14 dní.

Ve středu 10. února se Vysočina od 16:30 hodin představí v Písku.

Góly: 30. Dvořák, 73. Němeček

Sestavy:

VYS: Uvarenko - Gabriel, Karlík, Šimáček, Lira - Dolejš (46. Veselý), Gruber, Görner, Krutý (62. Simr) - Mešanovič, Franěk (70. Zelinka)

H.K.: Lindr - Wozniak, Chleboun, Karal - Rezek, Hochmeister, Fischer, Starý - Dvořák, Černý, Pilař. Střídali: Šimon - Němeček, Kasálek, Zelený, Přibyl, Nemček, Hubička, Voltr.

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina

Komentáře
Přidat NovýHledatRSS
Přidat komentář
Jméno:
Název:
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
Security Image

Powered by JoomlaCommentCopyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved.Homepage: http://cavo.co.nr/

 

Nepřehlédněte

zs_bystrice_terezin_10032010.jpg
 

Zprávy z vašeho okresu

VIDEO DNE

 

Webové kamery

Z galerie