brusle_rybnikNejdelší bruslařská dráha na zamrzlém Lipně je od pátku kvůli oblevě mimo provoz. Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno řekl agentuře Mediafax, že na ledové ploše se vytvořily velké kaluže vody a bruslit zatím není možné. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEO Z BRUSLAŘSKÉ DRÁHY NA LIPNĚ.

Na zamrzlém Lipně byl upravený zatím okruh v délce pět kilometrů, který přes zhoršenou kvalitu ledu vlivem střídání mrazu a oblevy navštěvovala řada bruslařů.

"V pátek se ale po prudkém oteplení objevily na upravené ledové ploše velké kaluže vody, které prakticky znemožňují bruslení. Pokud začne zase mrznout, kvalita ledu se rychle zlepší, zatím ale vstup s bruslemi na plochu nedoporučujeme," upozornil Řezáč.

REKLAMA

Bruslení na zamrzlé hladině Lipenského jezera patří k nejoblíbenějším zimním aktivitám, která přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Lipenské jezero je naší největší vodní plochou a pravidelně zamrzá od prosince do března.

"Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky, mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravujeme nejlepší bruslařskou dráhu v České republice, která měří téměř 11 kilometrů. Bruslařská dráha je až osm metrů široká a vstup na ní je zdarma," dodal Řezáč s tím, že kvalitu ledu budou na Lipně stále hlídat a jakmile to podmínky dovolí, opět dráhu zprovozní.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA