zebra_se_za_tebe_nerozhlednePolicisté v Českém Krumlově v pondělí ráno rozdávali dětem v rámci akce Zebra se za tebe nerozhlédne na přechodech pro chodce rady a kartičky s pravidly přecházení. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla agentuře Mediafax, že nejméně polovina dětí nevěděla, jak se správně rozhlédnout.

"V pondělí ráno nejméně polovina dětí na dotaz, jak se mají rozhlédnout, odpovídala špatně. Proto jim policisté správný postup zopakovali a dali jim kartičku se zebrou, kterou děti mohou použít třeba jako záložku do učebnice a na které jsou základní pravidla přecházení přes přechod napsaná," řekla Pavlíčková.

Starších dětí se policisté ptali i na vzdálenost, do které musí přechod pro chodce použít. Některé z nich věděly, že je to 50 metrů. "Důvod této povinnosti ale dohromady většinou nedaly. Policisté jim proto vysvětlili, že řidič, který zaregistruje značku Přechod pro chodce, bude v daném místě dávat mnohem větší pozor a bude pohyb chodců předpokládat. Pokud mu ale neukázněný chodec vběhne do cesty mimo přechod a ještě třeba mezi zaparkovanými auty, nemusí již stihnout zareagovat a zastavit včas," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA