cesky_krumlovStátní hrad a zámek v Českém Krumlově rozšiřuje nabídku návštěvníkům. Ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Pavla Konopová řekla agentuře Mediafax, že od 11. ledna mohou zájemci navštívit nové Hradní muzeum se zcela unikátní expozicí mapující historii zámku a místních šlechtických rodů.

V muzeu lidé poprvé uvidí celou řadu exponátů, dosud ukrytých v depozitářích, stejně jako například byt správce schwarzenberského panství nebo dobovou kancelář. Součástí expozice je také klenotnice s církevními památkami, prohlídku zpestří promítání filmů na dobovém kinematografu. Slavnostním otevřením Hradního muzea odstartují v Českém Krumlově oslavy Rožmberského roku, spojené se 400. výročím vymření rodu Rožmberků, zakladatelů města.

„Návštěvníci si kromě mnoha unikátních exponátů a sbírek mohou prohlédnout také model, představující podobu českokrumlovského hradu v první polovině šestnáctého století,“ řekla Eliška Koričarová z Destinačního managementu města Český Krumlov. Na rozdíl od dalších prohlídkových tras bude Hradní muzeum otevřeno po celý rok.

Otevření muzea vítá i Jihočeská centrála cestovního ruchu. „I když Český Krumlov patří k nejnavštěvovanějším turistickým lokalitám v celé České republice, neustále se snaží přicházet v rámci své turistické nabídky s něčím novým,“ uvedla ředitelka Konopová. Připomněla v této souvislosti například i před dvěma lety otevřené muzeum Fotoateliér Seidel.

Právě snaha přilákat na nové zážitky i ty turisty, kteří už Krumlov znají nazpaměť, může být podle Pavly Konopové příkladem i pro jiné turistické destinace v jižních Čechách. „To je totiž jediná cesta ke zvýšení návštěvnosti Jihočeského kraje,“ dodala Konopová.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA