lipno_zimaNa Lipně jsou připraveni na začátek zimní sezony a očekávají už tento týden podle předpovědí první sníh. Mistr zasněžování Radek Krátký ze Skiareálu Lipno řekl ve středu agentuře Mediafax, že technici rozmístili po svazích také 40 sněžných děl a čekají, až začne mrznout.

Zasněžovací systém na Lipně, který patří mezi nejmodernější systémy v českých skiareálech, představuje spolehlivou sněhovou jistotu. „Tradičně silné a pravidelné mrazy přicházející od Lipenského jezera nám umožňují vytvořit si bohatou zásobu sněhu, díky které trvá zimní sezóna na Lipně až do počátku dubna,“ doplnil Krátký.

Podle místních starousedlíků by letos měla zima dorazit dříve, a tak provozovatelé největšího jihočeského zimního střediska i podnikatelé na Lipensku věří, že nadcházející zimní sezóna bude minimálně stejně dobrá jako rekordní loňská. I proto, že skiareál nezvýšil ceny skipasů a připravil pro své návštěvníky opět několik novinek.

„Zlevnili jsme ve spolupráci s ubytovateli ceny pobytů se skipasem mimo hlavní sezónu, abychom zvýšili návštěvnost Lipenska po celou zimu, pro děti zavádíme nový zábavný druh lyžařské výuky a také umožníme handicapovaným osobám, aby si na Lipně mohly užít zimní radovánky bez bariér,“ řekl Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA