zima_lyzovani_02Vánoční svátky přilákaly na Lipno kolem 5000 lyžařů. Martin Řezáč ze Skiareálu Lipno řekl v pondělí agentuře Mediafax, že na Lipně panují ideální podmínky pro zimní sporty a na svazích leží kolem 80 centimetrů sněhu.

"Na Štědrý den přijelo kolem 1500 lidí, na první svátek vánoční zhruba stejné množství a na Štěpána dokonce 2500 lyžařů. Podmínky jsou opravdu ideální, svítí sluníčko, mrzne a na svazích leží kolem 80 centimetrů sněhu," řekl Řezáč.

Zajímavou atrakci připravili na Lipně na snowcrossové dráze. "Nasněžili jsme na ní tři velké "velbloudí hrby", jízda po nich pak trochu připomíná horskou dráhu," doplnil Řezáč.

Od pondělka očekávají v lipenském skiareálu další velký nápor lyžařů. "V provozu jsou všechny lanovky a sjezdovky a také atraktivní běžecké dráhy.

"Nejbližších několik dní má mrznout. Pokud počasí vydrží, poroste i tloušťka ledu na lipenské nádrži. Ta je zatím asi 12 centimetrů a to je málo. Denně měříme a až dosáhne led bezpečné tloušťky 19 centimetrů, prohrneme také bruslařskou dráhu," dodal Řezáč.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA