josecuraV opeře Komedianti zazpívá příští rok na českokrumlovském otáčivém hledišti jeden z nejlepších světových tenoristů současnosti José Cura. Ředitel Jihočeského divadla Jiří Šesták řekl v pátek agentuře Meiafax, že to bude první účinkování Cury v inscenaci opery v Česku.

Jihočeské divadlo ve spolupráci s Mezinárodním hudebním festivalem (MHF) Český Krumlov připravují pro letní sezonu 2011 před otáčivým hledištěm uvedení světově proslulé veristické opery Ruggera Leoncavalla Komedianti (Pagliacci). Pro hlavní úlohu Cania se pořadatelům podařilo získat jednoho z nejlepších tenoristů současného operního světa, Josého Curu.

na jih Čech zavítal José Cura v rámci svých galakoncertů na MHF Český Krumlov a v průběhu finálních zkoušek na operu Don Giovanni. Zhlédl část zkoušky, seznámil se zde s režisérem Jiřím Menzelem a obeznámil se s hereckým prostředím zámeckého parku a provozně-technickým řešením otáčivého hlediště.

"Do Českého Krumlova jsem přijel rád a postupně objevuji toto překrásné město. První co jsem navštívil, bylo magické otočné hlediště. Těším se již na příští rok, kdy zde budu zpívat v opeře Komedianti. Věřím, že zde na tomto místě spolu zažijeme úžasné chvíle.“ řekl José Cura během prohlídky hlediště.

Opera Komedianti významného italského operního skladatele Ruggera Leoncavalla líčí událost, která se prý skutečně stala v italské Kalábrii v šedesátých letech 19. století. Leoncavallovo drama ze života kočovných herců stírá hranice mezi hrou na jevišti a skutečným životem ve chvíli, kdy protagonisté začínají během představení přímo na jevišti řešit osobní spory vedoucí až k osudové tragédii. Leoncavallova hudba se vyznačuje veristickou dramatičností a zároveň působivou melodičností, která je umocněna příběhem plným napětí, jenž vás nenechá ani na okamžik vydechnout.

Opera Komedianti bude na Otáčivém hledišti od 5. do 10. srpna 2011 a José Cura zde vystoupí ve dnech 5., 7. a 9. srpna 2011.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA