papirny_vetrni_ikonaPapírny Větřní, jeden z největších zaměstnavatelů v okrese Český Krumlov, budou propouštět, v několika etapách přijde o práci 135 lidí. V úterý o tom agenturu Mediafax informoval ředitel českokrumlovského úřadu práce Luboš Mlčák.

Už brzy opustí brány papíren 25 lidí, další budou následovat. "Důvodem restrukturalizace je ukončení výroby takzvaného SC papíru, tedy časopisového a přebudování linky na balicí papír," uvedl v prohlášení generální ředitel společnosti Dušan Grmolec.

Nejvíce z propouštěných lidí (85) odejde z výroby. Zbytek z administrativní části papíren. Většina propuštěných zaměstnanců zamíří na úřad práce, který se už nyní snažit vytipovat pro lidi příhodná místa. Někteří lidé si výpověď převzali v srpnu, jiní ji dostanou nyní v září. "Nebude to vůbec jednoduché a může to znamenat velký nárůst nezaměstnanosti v městečku, které má čtyři tisíce obyvatel. Nezaměstnanost ve Větřní je 13,8 procenta, na celém Českokrumlovsku to činí celkem osm procent," dodal ředitel úřadu práce.

V papírnách často pracují rodinní příslušníci. Firma se prý ale bude alespoň částečně snažit ohlížet se na to, aby nepropouštěla celé rodiny a ty tak nepřišly o oba příjmy. Původně tak ve firmě pracovalo na 500 zaměstnanců.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA