REKLAMA

papirnyUž 140 lidí z nedávno uzavřených loučovických papíren se přihlásilo na českokrumlovský úřad práce. Ředitel úřadu František Petera řekl ve středu agentuře Mediafax, že pracovníci úřadu zhruba za 14 dní zase do Loučovic přijedou a registrovaným hromadně předají rozhodnutí.

Papírny ukončily provoz a o práci přišly zhruba dvě stovky lidí. "Naši pracovníci do Loučovic vyjeli a lidem, kteří se zaregistrovat chtěli, pomohli s úředním postupem. Asi desítka bývalých zaměstnanců papíren nastoupila hned do jiné práce, několik dalších má šanci získat v rámci přeshraniční spolupráce zaměstnání v Rakousku. Pokud o ně projeví některá z rakouských firem zájem, vše potřebné jim pomůžeme vyřídit a pracovní povolení dostanou," řekl ředitel Petera.

Stále jde však o malou skupinu lidí, většina bývalých zaměstnanců doufá v úspěch jednání mezi konkurzním správcem a zájemci, kteří by chtěli obnovu provozu papíren. "Ta jednání se vedou prakticky denně a je jistá naděje, že se alespoň část provozů podaří obnovit. Téměř denně nás o průběhu jednání jeho strany informují," dodal Petera.

Na celém Českokrumlovsku, kde úřad práce registruje kolem 3000 nezaměstnaných, je v současnosti 130 volných pracovních míst.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA