OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kankovsky vit nemocnice hb ikonaŘeditel Nemocnice Havlíčkův Brod p.o. MUDr. Vít Kaňkovský požádal v těchto dnech Radu Kraje  Vysočina o uvolnění z postu ředitele k datu 31.12.2011. V nejbližší době po ukončení práce ředitele nemocnice se chce MUDr.Vít Kaňkovský vrátit naplno k práci lékaře ortopedicko-traumatologického oddělení havlíčkobrodské nemocnice. KAŇKOVSKÝ TO OZNÁMIL V TISKOVÉ ZPRÁVĚ, KTEROU DNES MLUVČÍ NEMOCNICE ROZESLALA MÉDIÍM.

„O odchodu z postu ředitele nemocnice jsem uvažoval již delší dobu a to z čistě osobních důvodů,“ sdělil MUDr. Kaňkovský. Zároveň dodal, že svůj odchod avizuje záměrně s více než čtvrtročním předstihem, aby měl zřizovatel časový prostor pro hledání jeho nástupce.

REKLAMA

Facebook i-Vysočina.cz

Funkci ředitele vykonává Vít Kaňkovský od prosince 2006, kdy byl pověřen vedením nemocnice po tragických událostech v souvislosti s neoprávněným podávání heparinu pacientům na ARO Petrem Zelenkou. V březnu 2007 pak byl potvrzen ve funkci na základě vyhlášeného výběrového řízení.

„Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům nemocnice za nelehkou práci, kterou každý den vykonávají pro naše pacienty i za statečnost, kterou projevili ve složitém období konce roku 2006 a po celý rok 2007. Jen díky nesmírné obětavosti zaměstnanců je havlíčkobrodská nemocnice stále oblíbená u svých pacientů a neztratila jejich důvěru. Můj dík patří i všem pacientům, protože jejich přízeň je hnacím motorem naší práce“ poděkoval MUDr. Vít Kaňkovský.

Nemocnici vedl po dobu pěti let. V nemocnici došlo k řadě změn zejména v oblasti zvyšování bezpečí pacientů a kontinuálního zvyšování kvality péče. Nemocnice v roce 2008 získala jako první v Kraji Vysočina akreditaci SAK ČR. Nemocnice za působení MUDr.Víta Kaňkovského získala také 3. místo v celostátní anketě Nejoblíbenější nemocnice očima pacientů /2007/ a dvakrát  uspěla v soutěži Bezpečná nemocnice. Do historie nemocnice se významně zapsal Projekt rekonstrukce budovy interny a přístrojového dovybavení NHB, který trval 2 roky.  Tato rozsáhlá investiční akce byla dokončena v roce 2010 a jejím výsledkem je komfortnější a modernější prostředí pro pacienty i zaměstnance nemocnice.
V neposlední řadě se nemocnici dařilo na poli zavádění nových moderních léčebných a ošetřovatelských postupů ve všech oborech. Prim v tomto směru hraje zejména oční oddělení, chirurgické oddělení především v oblasti operací štítné žlázy a onkochirurgické operativy – resekce jater, operace slinivky břišní atd., ortopedicko-traumatologické oddělení, porodnická a neonatologická péče, oddělení nukleární medicíny a radiodiagnostické oddělení, oddělení společných laboratoří a další.

„Fakt, že je naše nemocnice v řadě oborů vyhledávána pacienty z celého Kraje Vysočina i z jiných krajů, není zásluha ředitele. Je to doklad odborné zdatnosti, nadšení a obětavosti našich zdravotníků. Úlohou ředitele je vytvořit pro jejich práci co nejlepší podmínky, stejně tak či ještě více i pro pacienty. Oba tyto úkoly jsem se snažil po dobu svého působení naplňovat. Nakolik se mi to dařilo, musí posoudit jiní.“, uzavřel MUDr.Vít Kaňkovský.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA