trhy_bramboryV pořadí již čtvrtý farmářský trh s názvem Koudelův talíř připravila havlíčkobrodská radnice na sobotu 6. srpna 2011 dopoledne. Uskuteční se jako vždy na Havlíčkově náměstí, kam se tentokráte sjede na třicet prodejců.

V nabídce budou jako obvykle mléčné produkty, ryby, ovoce, zelenina, bylinky, pivo, medovina, víno, pečivo i další výrobky osvědčených producentů.
Odbor životního prostředí připravil i jednu novinku.
farmarske_trhy_hb_ctrvte

„Někteří návštěvníci se nás ptali, zda by bylo možné předat naším prostřednictvím producentům např. skořápky a tvrdé pečivo pro další zužitkování na jejich farmách. Producenti projevili zájem, a proto chceme umožnit veřejnosti suroviny na trhu odložit, a tím je navrátit do koloběhu zpracování. Návštěvníkům budou proto na srpnových trhách k dispozici na skořápky i pečivo připravené nádoby,“ přiblížila novinku vedoucí odboru životního prostředí Marta Gerthnerová.
Pro rodiče s dětmi připraví klub maminek Zvoneček ve spolupráci s keramičkou Lucií Rabensovou dětský koutek. Chybět nebudou ani Andílci v kožíšku, které děti také potěší.

Více informací o havlíčkobrodských farmářských trzích se dozvíte přímo na jejich webových stránkách www.koudeluvtalir.muhb.cz.