OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

P1000009Ve středu 1. června 2011 krátce před třetí hodinou odpoledne udeřil do stodoly ve Vysoké blesk, ta začala hořet. Na místo okamžitě k požáru vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla stodola v plamenech. Na likvidaci požáru nasadili hasiči několik vodních proudů. Ve stodole měl majitel uskladněné seno. Snahou hasičů bylo před požárem uchránit okolí. V 15:35 hod se zasahujícím jednotkám podařilo požár lokalizovat. Dohašovací práce na místě však trvaly ještě několik hodin. Jednotky provedly rozebrání střešní konstrukce stodoly a seno postupně nakladačem vyskladnily. Ve 20:42 hod byl požár zcela zlikvidován. Dohled nad požářištěm do ranních hodin převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu ve výši 600.000 Kč. Příčinou tohoto požáru byl jednoznačně úder blesku.

P1000011
U požáru zasahovala jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Vysoké, Žďáru nad Sázavou – Zámku a Polničky.

Nejednalo se o jedinou událost, u které hasiči včera odpoledne zasahovali v souvislosti s počasím. Od 14:00 do 18:00 hod poskytli technickou pomoc u třinácti událostí. V převážné většině případů se jednalo o odstranění popadaných stromů a větví z komunikací. Nejčastěji  zasahovali v oblasti Žďárska a Havlíčkobrodska. Všechny události se obešly bez zranění osob.


REKLAMA