OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

horici_autobus_havlickobrodsko_01V neděli kolem půl šesté přijali policisté na linku 158 oznámení od dispečera HZS kraje Vysočina o požáru linkového autobusu, ke kterému došlo  na silnici mezi obcemi Jedlá a Pavlovice. Tyto obce leží na rozhraní Havlíčkobrodska a Kutnohorska.

Na místo se dostavila policejní hlídka z Obvodního oddělení Ledeč nad Sázavou. V době příjezdu hlídky se na místě nacházely jednotky Hasičského záchranného sboru  Ledeč nad Sázavou a Zruč nad Sázavou a Sbor dobrovolných hasičů z obce Jedlá, které požár lokalizovaly.

horici_autobus_havlickobrodsko_02
Provedeným šetřením na místě bylo zjištěno, že řidič autobusu značky SOR 9.5 vezl z Tábora do obce Bohdaneč 33 osob. Mezi obcemi Pavlovice a Jedlá praskla u autobusu vzduchová hadice, což mělo za následek zastavení autobusu, přičemž došlo k zablokování obou dveří autobusu. V ten moment řidič zpozoroval kouř z motorového prostoru autobusu, proto ihned ručně otevřel oboje dveře autobusu a všichni cestující, včetně řidiče vystoupili a přesunuli se do bezpečné vzdálenosti od autobusu.

horici_autobus_havlickobrodsko_03
Řidič se ihned za použití dvou hasicích přístrojů snažil požár v motorovém prostoru autobusu uhasit, přičemž okamžitě na místo přivolal profesionální hasiče. Vyšetřovatel HZS kraje Vysočina jako příčinu požáru uvedl technickou závadu v motorovém prostoru autobusu. Předběžná škoda, která požárem vznikla, byla vyčíslena na dva miliony korun. Ke zranění přepravovaných osob ani řidiče nedošlo.
 
REKLAMA