OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nemocnice havlickuv brodLékaři interního oddělení havlíčkobrodské nemocnice zavedli nový výkon chránící před život ohrožující plicní embolií. Jde o rychlý a bezbolestný zákrok. Plicní embolie je po infarktu myokardu a cévní mozkové příhodě třetí nejčastější příčinou kardiovaskulárních úmrtí. Její výskyt v České republice je podle různých zdrojů 6 až 10 tisíc ročně.

Kavální filtr je uměle vyrobená ochrana před vznikem plicní embolie. Využívá se obvykle u pacientů s vysokým rizikem embolizace do plic, a u nichž není možné jiné řešení (např. podávání léků). Filtr je de facto „síťka“, která umožňuje průtok krve, ale dokáže zachytit krevní sraženiny (emboly).

REKLAMA

„Nově tento výkon u našich pacientů zavedli lékaři interního oddělení díky moderní angiolince, kterou naše nemocnice disponuje. Více informací naleznete na našich webových stránkách http://www.onhb.cz/article.asp?nArticleID=1314. Výkon se dříve neprováděl nebo byli pacienti posíláni na jiná, vzdálenější pracoviště. Zavedli jsme jej pro zvýšení kvality a rozšíření našich služeb,“ doplnila k informaci mluvčí nemocnice Petra Černo.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA