OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

vasicek josef hokejista ikonaPři letecké tragédii ve středu odpoledne v Rusku zemřel i havlíčkobrodský rodák hokejista  Josef Vašíček! i-Vysočina.cz přináší profil českého hokejového útočníka Lokomotivu Jaroslavl Josefa Vašíčka. Mistr světa z roku 2005 získal o rok později s Carolinou Hurricanes Stanley Cup. UVNITŘ ČLÁNKU NAJDETE VIDEA K TÉMATU. DISKUTUJTE S NÁMI K TÉMATU NA NAŠEM FACEBOOKU!

PŘIPRAVUJEME PRO VÁS EXKLUZIVNÍ VIDEOHOVOR PŘÍMO Z RUSKA K SITUACI MEZI ČESKÝMI HRÁČI HOKEJE V RUSKU A TRAGICKÉ NEHODĚ ČESKÝCH HOKEJISTŮ!

REKLAMA

Josef Vašíček se narodil 12. září 1980 v Havlíčkově Brodu a už v relativně brzkém věku se pokusil vydat za svým hokejovým štěstím do zámoří. Začal sice v mládežnických výběrech rodného Havlíčkova Brodu a následně se také přemístil do pražské Slavie, už ve svých osmnácti letech se ale dočkal draftu ze strany Caroliny Hurricanes, která si ho vyhlédla ve čtvrtém kole na jednadevadesáté pozici.

 

Zprvu se rozehrával v juniorských soutěžích, kde oblékal dres Sault ste. Marie Greyhounds, už v roce 2000 se ale stal součástí hlavního kádru Caroliny Hurricanes. Svůj dobrý vstup do nejlepší soutěže světa navíc podtrhl celkem deseti vstřelenými brankami a účastí v play-off. Jeho pozice v klubu postupem času výrazně rostla a z Vašíčka se stal jeden ze strůjců fantastické cesty Caroliny až do finále Stanley cupu v roce 2002.

Facebook i-Vysočina.cz

Během výluky v NHL se vrátil do Čech, kde v barvách pražské Slavie skončil už ve čtvrtfinále play-off s Libercem. Po svém návratu do zámoří se už v Carolině spíše trápil, přesto s ní v sezoně 2005/06 získal vysněný Stanley Cup. V průběhu další sezony byl ale vinou nízké produktivity vyměněn do Nashvillu. Když se mu nadcházející ročník nedařilo ani v New York Islanders, rozhodl se zamířit zpět do Evropy.

 

Zkušeného centra si vyhlédl Lokomotiv Jaroslavl, který chtěl v Kontinentální hokejové lize pomýšlet na nejvyšší příčky. Vašíčkovi se opět začalo střelecky dařit a jeho tým se každoročně dostával až do závěrečných kol vyřazovací fáze soutěže. V uplynulé sezoně dokonce vévodil tabulce produktivity celé KHL a dvakrát účinkoval také v Utkání hvězd KHL. V následném play-off pak ovládl kanadské bodování.

Svou reprezentační kariéru začal pronikavým úspěchem, když v roce 2000 byl členem zlaté party na mistrovství světa juniorů. Své první velké seniorské akce se dočkal v roce 2003, kdy ho tehdejší hlavní trenér Slavomír Lener povolal na světový šampionát do Finska. Tehdy však tým herně neobstál a skončil těsně pod medailovými stupínky.

Vašíček byl ale následující rok nominován na Světový pohár 2004 a neunikla mu ani pozvánka na velmi prestižně obsazené mistrovství světa 2005 ve Vídni. Zde po boku největších českých hvězd dokázal vybojovat zlatou medaili, která byla zároveň jeho jediným cenným kovem mezi dospělými v kariéře. Tu navíc pečetil gólem do prázdné branky během finálového utkání proti Kanadě.

Třicetiletý útočník vynikal především svou houževnatostí a maximálním nasazením, což potvrzuje tím, že jeho největším hokejovým zážitkem byl první start za národní tým.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA