OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nuz_utokKriminalisté z Odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina obvinili uplynulý čtvrtek z pokusu zločinu vraždy čtyřiačtyřicetiletou ženu z Havlíčkova Brodu. Okresní soud vyhověl návrhu státního zástupce a  žena skončila ve vazbě.

Celý smutný příběh začal ve středu 9. března po dvacáté hodině, kdy policisté vyjížděli k incidentu do jednoho z bytů na Sídlišti Pražská v Havlíčkově Brodě. „Po předchozím požití alkoholických nápojů, vzájemné slovní výměně a následné hádce zde čtyřiačtyřicetiletá žena v rozčilení vzala do ruky kuchyňský nůž a bodla svého dvacetiletého syna do oblasti břicha,“ řekl k případu vedoucí odboru obecné kriminality plk. Mgr. Pavel Peňáz.

REKLAMA

Mladíka  s velmi vážným zraněním převezla rychlá záchranná služba do havlíčkobrodské nemocnice, kde se podrobil akutní operaci. Žena byla po činu na místě zadržena a policisté ji umístili do policejní cely. Havlíčkobrodští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví.

Na základě dalšího šetření ale druhý den případ převzali krajští kriminalisté a překvalifikovali jej na pokus zločinu vraždy. Žena se k úmyslnému útoku na svého syna doznala. Podle vyjádření kriminalistů  se jednalo o závažné poranění, které bezprostředně ohrozilo mladíka na životě. Bez včasné a vysoce odborné lékařské pomoci by mladík mohl na místě zemřít. Za pokus zločinu vraždy hrozí ženě deset až osmnáct let odnětí svobody.

REKLAMA