OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V úterý dopoledne hasiči na Havlíčkobrodsku vyjeli ke dvěma požárům, u nichž byla v obou případech na vině technická závada. Hořel autobus i traktor a oheň napáchal velké majetkové škody.

V úterý v 10.43 hodin byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen požár autobusu na komunikaci u obce Jilemník. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Havlíčkův Brod společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z České Bělé.

REKLAMA

V době příjezdu hasičů byl autobus v plamenech. Jak řidič, tak také všichni cestující jej stihli bezpečně opustit. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů, k hašení byla použita i pěna. Přibližně po třiceti minutách intenzivního hašení se zasahujícím jednotkám podařilo oheň úplně uhasit. Pro cestující byla zajištěna náhradní autobusová přeprava.

Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 800 tisíc korun. Požár zapříčinila technická závada.

Stejně tomu bylo u požáru traktoru, který byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina ohlášen tentýž den v 11.23 hodin. K požáru na okraji obce Mrzkovice vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Ledeč nad Sázavou a Světlá nad Sázavou.

V době příjezdu hasičů traktor kompletně pohlcovaly plameny, na které použili několik vodních proudů. Majiteli traktoru vznikla škoda v předběžné výši 1,5 miliónu korun.


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA