OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hasici_pozar_travy_02K požárům suché trávy vyjíždějí hasiči na Vysočině již téměř každodenně. Jen během včerejšího odpoledne museli takto zasahovat v našem kraji osmkrát. Nejhorší situace panovala na Havlíčkobrodsku, kde požár trávy a lesního porostu zaměstnal hasiče hned šestkrát. Požáry se naštěstí obešly bez zranění a majetková škoda, která jimi vznikla nepřevýšila částku deset tisíc korun.
Nov_Studenec1_
Jedním vysokotlakým proudem likvidovali hasiči požár trávy a odpadu na ploše 15 x 10 m na skládce v Pavlově na Jihlavsku. Požár byl ohlášen na tísňovou linku hasičů ve 12:50 hod.  Požár se obešel bez zranění a beze škody.

Nov_Studenec3_

Tráva hořela i u Větrného Jeníkova. Informaci o požáru přijali hasiči ve 13:20 hod. K požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Větrného Jeníkova.

Nov_Studenec4_


Hned k pěti požárům u železniční trati museli vyjíždět včera odpoledne hasiči na Havlíčkobrodsku.  Nejprve se ve 13:32 hod rozhořela tráva u trati v katastru obce Podmoky. Oheň na ploše 500 x 100 m  hasily čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. O sedmnáct minut později hasiči přijali hlášení o dalším požáru suché trávy u trati, tentokrát u obce Vrbice. Požár na ploše 50 x 10 m hasiči zlikvidovali za pomoci několika vodních proudů. Třetí požár byl na tísňovou linku hasičů ohlášen ve 14:39 hod v katastru obce Golčův Jeníkov. Požár na ploše 100 x 100 m  se hasičům podařilo velmi rychle lokalizovat i zlikvidovat. V 15:01 hod se hned na dvou místech rozhořela tráva u trati v katastru obce Nová Ves u Leštiny.

Resize_of_Zel.trat2_
Celková plocha požáru byla přibližně 600 x 20 m. Požár hasilo pět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. V podvečer museli hasiči k požáru suché trávy znovu. V 18:34 hod se rozhořela tráva na železničním náspu u Golčova Jeníkova. Všechny tyto požáry se obešly bez zranění a beze škody.

Resize_of_Ocmanice1_

V 15:06 hod byl na tísňovou linku hasičů ohlášen další požár trávy v katastru obce Nový Studenec na Havlíčkobrodsku. K požáru vyjely čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. Starší muž prováděl na louce v blízkosti lesa pálení. Zpočátku malý ohýnek se však vzápětí vymkl kontrole a rozšířil se až na část lesa. Muž viděl, že sám oheň nezvládne a na místo povolal hasiče. Ti za pomoci několika vodních proudů dostali požár na ploše 3 ha v 15:27 hod pod kontrolu. Požár se obešel bez zranění osob. Plameny za sebou zanechaly majetkovou škodu v předběžné výši 10.000,- Kč (jedná se o škodu vzniklou na lesním porostu).

Resize_of_Ocmanice2_
Hořelo také u Ocmancic na Třebíčsku. K požáru suché trávy na ploše přibližně 100m² byly v 15:14 hod vyslány čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů. V 15:30 hod již měli hasiči požár lokalizovaný a o několik minut později zcela zlikvidovaný. Při požáru nebyl nikdo zraněn a obešel se beze škody.

Resize_of_Zel.trat1_


REKLAMA
REKLAMA