OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

nemocnice operaceOční oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod jako první v ČR implantovalo pacientce trifokální čočku. Nemocnice byla zařazená do skupiny 30 VIP center v Evropě /nemocnice v HB je jediná v ČR/, která mají možnost jako první implantovat tzv. trifokální čočku. Na rozdíl od stávajících multifokálních čoček, které korigují jenom vidění na čtení a dálku, tato nová IOL pacientovi vylepšuje vidění i na střední vzdálenost a pacientovi přináší komfort a řadu výhod.

 

REKLAMA

Čočky se zhotovují v Německu každému pacientovi na míru. Pacient tedy nejprve absolvuje  ambulantní vyšetření, na jehož základě je mu čočka objednána a za 72 hodin je možno ji implantovat pacientovi do oka.

Výhoda IOL:
- implantuje se malým řezem 1.8 mm, neindukuje se pooperační astigmatizmus
- IOL je umístěna v sterilním monobloku, který se zasune do injektoru a může se hned implantovat, odpadá manipulace s IOL a tím se pro pacienta snižuje riziko infekce
- k dispozice máme jenom 20 ks

První dvě pacienty se rozhodly tento zákrok podstoupit, a odstranit tak své problémy s viděním, které je limitují při jejich práci i v každodenním životě. Ve středu podstoupily operaci jednoho oka, druhý den /ve čtvrtek 20.10.2011/ pak druhého oka. Operatérem byl primář očního oddělení MUDr. Peter Mojžiš PhD. FEBO. Jedna operace trvala přibližně 15 minut. "Pro požadovaný výsledek je důležité především přesné umístění čočky," dodal MUDr. Mojžiš.
Tato trifokální čočka není hrazena z veřejného pojištění.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA