pivoLimitovanou edici třináctiapůlstupňového karamelového Speciálu chystá před vánočními svátky Pivovar Chotěboř. „Chceme na Vánoce nabídnout něco svátečního, proto jsme pro Speciál vyrobili nové etikety s vánoční tématikou a v podobném stylu jsou vyrobeny i dárkové papírové krabice. Oblíbené pivo tak může být originálním vánočním dárkem,“ řekl chotěbořský sládek Oldřich Záruba. Celá várka Speciálu s novými etiketami bude k dostání do vyprodání zásob.

Osmdesát hektolitrů karamelového Speciálu se začalo vařit na začátku září, 15. listopadu se bude stáčet. „Půjde hlavně do lahví, v případě požadavků ze strany hospod a výčepů budou i sudy,“ upřesnil sládek s tím, že mezi zákazníky je o speciální pivo obrovský zájem. „Loni o vánocích se v přepočtu prodalo 14 400 půllitrů Speciálu, letos už to je jen za Nový rok a velikonoce 27 414 půllitrů. Zájem je tedy značný,“ liboval si Záruba.

pch_premium_slavnostni
Svátečně laděné etikety přichystali v Chotěboři také pro obě dvanáctky Prémium a Černé Prémium. „Pro sběratele to bude velice zajímavé, neměli by si nechat nové etikety ujít,“ uvedl Záruba.