OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Střetů s lesní zvěří s podzimem přibývá

Policisté z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu vyjížděli v pátek v nočních hodinách vyšetřovat okolnosti střetu osobního vozidla s lesní zvěří. Řidičce Volkswagenu Golf, která jela po silnici I/38 ve směru od Jihlavy na Havlíčkův Brod, náhle před auto z pravého silničního příkopu vběhlo divoké prase. Došlo ke střetu, při kterém byl divočák na místě usmrcen. Škoda na vozidle dosáhla částky 42 tisíc korun. Letos zvěř figurovala už téměř u šesti stovek nehod.

Číst dál...

VIDEO: Ebola na Vysočině? V havlíčkobrodské nemocnici jsou na ni raději připraveni

Personál havlíčkobrodské nemocnice je proškolen, jak má postupovat v případě podezření na vysoce nakažlivé onemocnění, jako je ebola. Nezbytné pro takovou situaci je i nové vybavení. Nemocnice zakoupila deset speciálních bezpečnostních obleků pro příjem nakaženého pacienta. Tyto obleky nebývají standardním vybavením nemocnic. Rozmístili jsme je na místa, kde se očekává záchyt pacienta,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo. VÍCE PODROBNOSTÍ SE DOZVÍTE V NAŠÍ REPORTÁŽI.

Číst dál...

V Havlíčkově Brodě se od listopadu bude jezdit lépe

Počínaje listopadem bude Havlíčkův Brod bez komplikací průjezdný, v tomto období skončí většina klíčových uzavírek ve městě. Provoz se vrátí do ulice Žižkova, kterou opravoval Kraj Vysočina, i na komunikaci Lidická, kde práce provádělo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Číst dál...

Lékaři varují: Nadbytek soli škodí dětem i dospělým

Přesolováním je položen základ velmi špatného trendu, který značně negativně působí na zdravotní stav nás všech. Zátěž pro srdíčko a celý kardiovaskulární systém je zpravidla tak velká, že už dětem školního věku lékaři často diagnostikují vysoký krevní tlak a jiné nežádoucí diagnózy.

Číst dál...

VIDEO: Elektromobil nyní zkoušejí na radnici v Havlíčkově Brodě

Elektromobil zapůjčený od E.ONu v rámci projektu Vysočina šetří energii v těchto dnech testuje havlíčkobrodská radnice. Podle slov tajemníka úřadu Václava Stejskala možnost vyzkoušet si elektromobil v praxi na radnici vítají. Zkušenost se jim bude hodit, pokud by se v budoucnu rozhodli ekologické vozidlo pro potřeby městského úřadu zakoupit.

Číst dál...

Matka neplatí výživné na své dcery

Chotěbořští policisté sdělili podezření z přečinu zanedbání povinné výživy jednačtyřicetileté ženě ze Žďárska. Podezřelá je konkrétně z toho, že neplatí výživné na své dvě dcery, které byly svěřeny do pěstounské péče. Matka neplní vyživovací povinnost stanovenou soudem na jednu z dcer již od července roku 2011, na druhou pak od dubna loňského roku. Celkem již na výživném dluží částku bezmála třicet tisíc korun.

Číst dál...

Od připálených potravin začala hořet celá kuchyň. Ale jen jako

Dvacet hasičů se minulý týden zapojilo do taktického cvičení, jehož námětem byl požár kuchyně v jednom z bytů v Domě s pečovatelskou službou ve Slavíkově na Havlíčkobrodsku. Podle scénáře cvičení oheň vypukl ve čtvrtek odpoledne od připálených potravin na sporáku v bytě v prvním nadzemním podlaží domu.

Číst dál...

REKLAMA