OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vánoce v nemocnici nemusí být smutné

Průměrná ošetřovací doba na oddělení dlouhodobě nemocných v havlíčkobrodské nemocnici je 34 dní. Spousta pacientů tedy tráví toto adventní období, čas vánočních svátků, v nemocničním prostředí. Snahou personálu oddělení je zapojit pacienty do dění a v rámci možností jim pobyt v nemocnici zpříjemnit.

Číst dál...

Nemocnice v Havlíčkově Brodě byla evakuována

Havlíčkobrodská nemocnice musela ve čtvrtek v podvečerních hodinách evakuovat své prostory na základě výhružného telefonátu o umístění výbušného zařízení v objektu. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle našich exkluzivních informací se policii podařilo lokalizovat hovor a stopy je zavedly do Brna. V pátek ráno někdo telefonicky upozornil na bombu znovu. Policie po deváté hodině zadržela v Brně podezřelého muže.

Číst dál...

OSVĚTA: Až polovina pacientů užívá antibiotika zbytečně

I v letošním roce se Nemocnice Havlíčkův Brod připojuje k Evropskému antibiotickému dni. Snaží se v tento den zejména šířit osvětu a upozorňovat na problematiku nadužívání antibiotik českou populací. Bohužel stále častěji se pacienti samoléčí zbytky léků, které jim zůstaly po předchozí terapii, obstarávají si je od známých nebo vyžadují antibiotika po svých obvodních lékařích. Následky mohou být velice závažné.

Číst dál...

VIDEO: Útěchu rodinám poskytne mše za nedonošená miminka

Každoročně se na stanici intermediární péče o novorozence v havlíčkobrodské nemocnici lékaři a sestřičky starají o více než 250 miminek, které potřebují speciální péči. Polovina z těchto dětí má nízkou porodní váhu. Předčasný porod bohužel někdy může zanechat následky, s nimiž lékaři nic nezmohou. Ku příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí, který připadá na 17. listopad, se každoročně koná i mše za nedonošená miminka. Letos bude v sobotu 15. listopadu od 14.30 hodin opět v kapličce Panny Marie u Antonínova Dolu.

Číst dál...

Střetů s lesní zvěří s podzimem přibývá

Policisté z havlíčkobrodského dopravního inspektorátu vyjížděli v pátek v nočních hodinách vyšetřovat okolnosti střetu osobního vozidla s lesní zvěří. Řidičce Volkswagenu Golf, která jela po silnici I/38 ve směru od Jihlavy na Havlíčkův Brod, náhle před auto z pravého silničního příkopu vběhlo divoké prase. Došlo ke střetu, při kterém byl divočák na místě usmrcen. Škoda na vozidle dosáhla částky 42 tisíc korun. Letos zvěř figurovala už téměř u šesti stovek nehod.

Číst dál...

VIDEO: Ebola na Vysočině? V havlíčkobrodské nemocnici jsou na ni raději připraveni

Personál havlíčkobrodské nemocnice je proškolen, jak má postupovat v případě podezření na vysoce nakažlivé onemocnění, jako je ebola. Nezbytné pro takovou situaci je i nové vybavení. Nemocnice zakoupila deset speciálních bezpečnostních obleků pro příjem nakaženého pacienta. Tyto obleky nebývají standardním vybavením nemocnic. Rozmístili jsme je na místa, kde se očekává záchyt pacienta,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Černo. VÍCE PODROBNOSTÍ SE DOZVÍTE V NAŠÍ REPORTÁŽI.

Číst dál...

V Havlíčkově Brodě se od listopadu bude jezdit lépe

Počínaje listopadem bude Havlíčkův Brod bez komplikací průjezdný, v tomto období skončí většina klíčových uzavírek ve městě. Provoz se vrátí do ulice Žižkova, kterou opravoval Kraj Vysočina, i na komunikaci Lidická, kde práce provádělo Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Číst dál...

Lékaři varují: Nadbytek soli škodí dětem i dospělým

Přesolováním je položen základ velmi špatného trendu, který značně negativně působí na zdravotní stav nás všech. Zátěž pro srdíčko a celý kardiovaskulární systém je zpravidla tak velká, že už dětem školního věku lékaři často diagnostikují vysoký krevní tlak a jiné nežádoucí diagnózy.

Číst dál...

REKLAMA