OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Elektrické vedení skýtá nebezpečí pro kriticky ohrožené ptáky. Luňák červený přišel o křídlo

Vzácného pacienta nyní opečovávají v záchranné stanici v Pavlově na Vysočině. Je jím luňák červený, kriticky ohrožený druh, jehož početnost v ČR je odhadována jen na 100 párů. Zcela vyčerpaného ptáka objevila paní v bažantnici, a jelikož o výskytu luňáků v této lokalitě věděla, neváhala a zavolala odborníkům. Na Vysočině ornitologové luňáky monitorují a v letošním roce zaznamenali pouze jediné hnízdění se čtyřmi potomky.

Číst dál...

Kontroly přehrady budou častější

Na začátku týdne se policisté zaměřili na kontrolu vodní nádrže Švihov, která je důležitým chráněným vodním zdrojem, neboť se jedná o zásobárnu pitné vody pro Prahu, část středních Čech i Vysočinu. Turistům, kteří se i přes zákaz v pondělí u přehrady vyskytovali, pouze domluvili.

Číst dál...

V jednom týdnu čelili policisté v Brodě dvěma napadením

Dvě napadení policistů v současné době prověřují kriminalisté havlíčkobrodského územního odboru. První případ se odehrál v polovině minulého týdne, když policisté řešili vzájemné napadání obyvatel domu, druhý pak o dva dny později, kdy dopravní policisty napadl řidič vozidla. Oba podezřelé muže policisté zadrželi.

Číst dál...

AKTUÁLNĚ: U Golčova Jeníkova se srazila dvě auta

Aktuální informace o dnešní dopolední dopravní nehodě, která se stala čtrnáct minut po jedenácté hodině na silnici I. třídy č. 38 u Golčova Jeníkova, mluví o čtyřech zraněných, jeden z nich musel být letecky přepraven do Brna.

Číst dál...

REKLAMA