silnice-oprava_01Od začátku června bude z důvodu  kompletní opravy uzavřena ulice Na Valech. S omezením provozu v centru města musí počítat především řidiči. Chodců ani městské hromadné dopravy se uzavírka nedotkne.

Ulice Na Valech bude uzavřena od přechodu pro chodce u kostela Nanebevzetí Panny Marie až po ulici Žižkova. Protože rozsah opravy neumožní vjezd ani vozidlům zásobování, dojde k částečnému uzavření Dolní ulice a východní strany Havlíčkova náměstí.  Dolní ulice nebude průjezdná směrem z náměstí. Z ulice Žižkova na náměstí zůstane komunikace v provozu. 

Ulice Boženy Němcové bude po dobu uzavírky průjezdná obousměrně, ale bez možnosti parkování.

Obyvatelé bydlící v uzavřené části ulice Na Valech budou mít na základě vydaného povolení vyhrazené stání na parkovišti u KD Ostrov. 

Pěší přístup do objektů v ulici Na Valech bude zajištěn.

Zastávky městské hromadné dopravy i linkových autobusů zůstanou beze změn.

Stavební práce, které potrvají do listopadu, budou obnášet opravu inženýrských sítí, ale rekonstrukcí projde i vlastní komunikace i chodníky. Protože jde o ulici, která se nachází v městské památkové zóně, bude povrch silnice tvořit žulová dlažba a chodníků drobné kostky. Celkové náklady na opravu činí zhruba 4, 5 mil. Kč