OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Průměrná ošetřovací doba na oddělení dlouhodobě nemocných v havlíčkobrodské nemocnici je 34 dní. Spousta pacientů tedy tráví toto adventní období, čas vánočních svátků, v nemocničním prostředí. Snahou personálu oddělení je zapojit pacienty do dění a v rámci možností jim pobyt v nemocnici zpříjemnit.

„Již se stalo tradicí, že na oddělení dlouhodobě nemocných (ODN) pořádáme v období adventu pro naše pacienty tzv. vánoční dílničku. Letos ji chystáme na 9. (ODN stanice A) a 10. prosince (ODN stanice B), vždy od 14 do 16 hodin. Budeme vyrábět vánoční přáníčka, dekorace a vánoční výzdobu našeho oddělení. Pacientům budou při výrobě vánočních dekorací pomáhat dobrovolníci, které nám zajišťuje Oblastní charita Havlíčkův Brod. Cílem akce je zaměstnat naše pacienty, nabídnout jim zpestření času tráveného v nemocničním prostředí a v neposlední řadě vytvořit na oddělení tu správnou vánoční atmosféru,“ popisuje mluvčí nemocnice Petra Černo.

REKLAMA

Ke zpříjemnění vánoční atmosféry určitě patří i hudba, proto nemocnice pro pacienty na 21. prosince od 14:30 hodin chystá vánoční koncert havlíčkobrodské skupiny WorWani. Koncert se uskuteční na ODN stanici B.

„Srdečně zveme i rodinné příslušníky a přátele našich pacientů. Pokud máte čas, přijďte našim seniorům zpestřit předvánoční čas i vy. Budeme se těšit,“ podotkla závěrem mluvčí.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA