hasic_01Při požáru v prvním podlaží obytného domu v Mahenově ulici v Jihlavě zemřeli v pátek odpoledne dva muži. Starší ženu hasiči zachránili, řekla agentuře Mediafax mluvčí hasičů Petra Musilová.

"Hlášení o požáru jsme obdrželi v 17:44 hodin s tím, že na chodbě domu je cítit kouř," popsala požár mluvčí. Na místo podle ní vyrazila jedna jednotka profesionálních a jedna jednotka dobrovolných hasičů.

"Podařilo se nám z domu dostat jednu ženu, kterého jsme předali do péče záchranářům," pokračovala Musilová. "Průzkumem jsme ale objevili, že další dva muži jsou v domě mrtví. Na místě zahynul také pes," dodala. Podle TV Nova při požáru zemřel pětapadesátiletý syn majitelky bytu a zhruba stejně starý nájemník. Zraněnou ženou je osmaosmdesátiletá majitelka bytu. "Přijali jsme ji se středně těžkým zraněním, nadýchala se kouře," řekla ředitelka záchranné služby Vysočiny Vladislava Fillová.

Poté, co hasiči odpojili elektřinu a plyn, podařilo se jim hašením v 18:09 hodin požár lokalizovat. "Požár se podařilo před 19. hodinou zcela zlikvidovat. V současné chvíli prostory odvětráváme a společně s policií pátráme po příčinách vzniku požáru," uzavřela Musilová.

zdroj: MEDIAFAX