biojarmark_V sobotu 9. října 2010 proběhl v parku na náměstí Svobody v Jihlavě další ročník oblíbeného biojarmarku, který organizuje NATURAL CENTRUM a Ekoinfocentrum. Krásné počasí a téměř dvě tisícovky spokojených návštěvníků, to je vizitka sobotní akce, která si už vybudovala v Jihlavě svoji tradici.

K tomu Vít Prchal uvádí: „Rok od roku roste počet  prodejců i návštěvníků. Jsme rádi, že je biojarmark oblíbený a  že se stal pevnou součástí společenského života v Jihlavě“. Stánkaři nabízeli bio zeleninu, přírodní kosmetiku, celozrnné pečivo, kvasnicové pivo anebo pečené bio klobásy. Letos byl o ekologické produkty takový zájem, že někteří stánkaři neměli v poledne co prodávat, přestože řada koupěchtivých zákazníků přicházela i v odpoledních hodinách.

biojarmark_1_
Celý program doprovázeli také atrakce pro děti v podobě skákacího hradu, projížďky v koňském potahu a promítání pohádek pro děti. Dalším doplňkem, který se setkal s velkým ohlasem byla přednáška historika Zdeňka Jaroše o historii blízké lokality a objektu jihlavské Besedy. Ukázku starých řemesel  předvedl provazník anebo přadlena  na svém kolovrátku.

Na závěr Vít Prchal dodává: „Letošní ročník biojarmarku považuji za jeden z nejúspěšnějších a znovu dokázal, že o biopotraviny a kvalitní regionální produkty je na Vysočině zájem“.