OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

telc_panorama_z_balonuO tomto víkendu vyvrcholí hudební festival Prázdniny v Telči. Středeční koncert Nezmarů, stálic na české folkové scéně, byl překlenutím do poslední čtvrtiny festivalu a znamená to, že jsou před námi poslední čtyři dny nejdelšího hudebního festivalu v České republice.

Festival v Telči už běží téměř celé dva týdny a hlavní pořadatel festivalu Milan „Medvěd“ Kolář si na víkend přichystal dlouho očekávané vystoupení největší hudební hvězdy letošních Prázdnin v Telči. V sobotu se totiž na telčském zámeckém nádvoří představí světoznámý australský hudebník Tommy Emmanuel, který bývá považován za nejlepšího akustického kytaristu na světě. Jeho koncert je už několik dní vyprodaný, a pokud si účastníci festivalu nekoupili vstupenky dopředu, je téměř jisté, že už se na zámecké nádvoří nevejdou.

Kromě koncertu australského virtuóza nás však čekají ještě další tři koncerty, na kterých vystoupí především dobře známí hudebníci české folkové scény. V pátek vystoupí netradiční cimbálová muzika Cimbal Classic společně s tradiční středověkou hudbou Lucrezia Borgia. Posledním hlavním koncertem letošních osmadvacátých Prázdnin v Telči bude nedělní vystoupení Dáši Voňkové a Karla Plíhala. Po koncertu se tradičně odehraje slavnostní zakončení festivalu, které letos bude svou muzikou doprovázet energicky hospodská kapela Neočekávaný dýchánek.

Na náměstí nás čekají další čtyři volně přístupné koncerty na odpolední Kocouří scéně. Největším hudebním lákadlem na této scéně je nedělní koncert internacionální slovensko-balkánské dechovky Bara Bura, která se nechává inspirovat nejen tradiční cikánskou a židovskou hudbou, ale i současnými hudebními styly.

I nadále budou probíhat večerní Nocturna, která začínají po skončení hlavního koncertu a na kterých vystoupí například písničkář Arnošt Frauenberg anebo třešťská alternativní kytarová skupina Lajky. Souběžně s festivalem stále probíhají trhy s nejrůznějším originálním a ručně vyráběným zbožím a také tvůrčí dílny.
REKLAMA