zivnostnik_rokuV pátém ročníku podnikatelských soutěží se v Jihlavě Firmou roku stala firma Neosolar z Jihlavy a Živnostníkem roku Dušan Tripal z Třeštice u Telče. U Neosolaru porota ocenila vlastní výzkumnou a vývojovou činnost a rozsah nabídky, u Dušana Tripala schopnost prosadit se a jedinečné řešení získávání zdrojů z odpadu jiných firem.

Firma Neosolar i živnostník Dušan Tripal postupují do celorepublikového finále, kde budou reprezentovat kraj Vysočina.

V konkurenci 121 přihlášených živnostníků uspěl zpracovatel papíru Dušan Tripal. Ten začal podnikat v roce 2000. Porotu zaujal provozováním náročné recyklace papíru a schopností přemýšlet o možnostech, jak získávat suroviny z odpadu jiných firem. Svým přístupem k oboru si vybojoval podruhé v historii soutěže i titul Vodafone Byznys rebel kraje Vysočina 2010.

Výsledky kategorie Živnostník roku 2010 kraje Vysočina:
1. Dušan Tripal, zpracování papíru
2. Blanka Mudrová, výroba kožené galanterie a doplňků
3. Bedřich Hloh, knihařství

Letos se do soutěže firem přihlásilo 236 společností, z nichž titul Firma roku kraje Vysočina 2010 získala Neosolar. Firma byla založena v roce 2002 s cílem dodávat technologie zaměřené na ekologické zdroje energie. Porotu zaujal rozsah nabídky firmy, ale také schopnost provádět vlastní vývojovou výzkumnou činnost a jejich trvale udržitelný rozvoj. Cenu převzal za společnost jednatel Jiří Zeman, optimista plný elánu a plánů do budoucna.

Výsledky kategorie Firma roku 2010:
1. Neosolar, spol. s r. o., výroba solárních panelů a fotovoltaik
2. KAMILA CHOCOLATES,s. r. o., výroba čokoládových pralinek
3. ADÉLKA a.s., pekařství a cukrářství

„Vysoký počet přihlášených firem i živnostníků svědčí o tom, že se s recesí úspěšně vyrovnávají. Je originální hodnotit podnikatelský příběh společně se společenskou odpovědností živnosti a dopad fungování společnosti na život v obci,“ uvedl při vyhlášení krajských výsledků náměstek hejtmana pro oblast financí Vladimír Novotný.

Letos se poprvé uděluje i titul Vodafone Odpovědná firma roku kraje Vysočina, který získala společnost Adélka.