OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

2010-09_01_SbernyDvur_148Služby města Jihlavy s.r.o. dnes slavnostně otevřeli pro občany města Jihlavy nový sběrný dvůr na ulici Rantířovská. V této lokalitě byl zřízen nový sběrný dvůr proto, aby občané sídlišť U Hřbitova, Za Prachárnou, Horní Kosov a Na Dolině měli sběrný dvůr ve své oblasti. Přestřižení pásky se ujal primátor města Jihlavy Jaroslav Vymazal a jednatel SMJ s.r.o.  Jindřich Klega.

2010-09_01_SbernyDvur_127
Na sběrném dvoře o rozloze 450 m2 je možné odkládat nepotřebný objemný odpad, kovové odpady, pneumatiky, papír, plasty, sklo, televize, lednice a další elektrozařízení. Sběrný dvůr je občanům otevřený každý všední den od 9:00 do 17:00 hodin, kromě státních svátků.

2010-09_01_SbernyDvur_152
Na sběrný dvůr je možné vjet osobním automobilem s vozíkem, obsluha sběrného dvora vysvětlí občanům, kam mají dávat přebytečné odpady. Sběrný dvůr na Rantířovské ulici je třetím sběrným dvorem ve městě Jihlava, vznikl ve spolupráci s městskou společností Správa městských lesů s.r.o., která pro tyto účely poskytla část svého areálu.

2010-09_01_SbernyDvur_158
Při realizaci nového sběrného dvora bylo nutné vybudovat nový nájezd pro auta, postavit plot, posuvné brány, nainstalovat osvětlení a udělat okolní terénní úpravy. Dále se dovezla a postavila bouda a sociální zařízení pro obsluhu sběrného dvora a byly přistaveny kontejnery na odpad. Stavební práce, včetně vybavení sběrného dvora přišly SMJ s.r.o. zhruba na 500 000,-Kč bez DPH.

Sběrný dvůr nebude vykupovat odpady,neboť to není sběrna druhotných surovin.

REKLAMA