pouta_01_ikonaNa elektrické kabely, které kradl hlavně v kamenolomech na Třešťsku a Telčsku, se zaměřoval zloděj, kterého dopadli jihlavští kriminalisté. Policejní mluvčí Jana Kroutilová sdělila ve středu agentuře Mediafax, že své činnosti se dopouštěl od června do září.

Při objasňování případu policisté zkontrolovali také několik sběrných surovin na Vysočině. "Vyšetřování je přivedlo až k devětadvacetiletému muži z Jihlavska. Mladík čelí v současné době obvinění ze spáchání přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody," upřesnila Kroutilová.

V polovině června odcizil obviněný z volného prostranství kamenolomu v katastru obce Rácov čtyřicet metrů elektrického kabelu, na konci června odcizil v Třešti z kůlny u domu ruční nářadí a jízdní kolo. V první polovině srpna vzal v lomu v obci Vanov 70 metrů měděného kabelu. Na stejné místo se v tomto měsíci vrátil ještě jednou a z těžební jámy si odnesl 100 metrů měděného kabelu.

"Poslední krádeže se muž dopustil na začátku září v kamenolomu v katastru obce Řásná. Vnikl zde do objektu, kde odcizil 30 metrů elektrického kabelu," dodala mluvčí.

Celková škoda přesáhla částku 88 tisíc korun.

zdroj: MEDIAFAX