TZ_Den_Stromu_01Na nábytek byl zacílen tradiční Den stromů ve středisku Chaloupky u Kněžic v neděli 10. října. Necelé dvě stovky návštěvníků si tak mohli sestavit a natřít stoličku, vyrobit si k ní podsedák a projít si netradiční výstavu nábytku.

„Výběr nábytku je dneska věda, většina zákazníku ani netuší, co se uvnitř desky jejich stolu ukrývá a jak velkou část tohoto sendviče tvoří dřevo,“ upozorňuje Jan Grznár, expert na nábytek ze spolupořádající firmy Jitona.

Právě propagace dřevěného nábytku, českého dřeva a certifikovaných výrobků (FSC, PEFC) byla hlavním cílem akce. Na rodiče s dětmi, ale čekala i řada dalších dílen, řezání a glavírování, pečení placek a les plný lanových překážek.

TZ_Den_Stromu_02_
„Na podobných akcích nám pomáhají dobrovolníci, letos přijelo 30 skautů z pražské Dvojky, v sobotu pracovali v zahradě a pomáhali značit naučnou stezku. Bez příznivců i dobrovolné práce našich zaměstnanců bychom podobné akce nemohli realizovat,“ chválí si organizaci vedoucí ekocentra Martin Kříž.

Další akce, které se konají letos nebo příští rok, kdy Chaloupky slaví 20 let činnosti, najdete na webu www.chaloupky.cz.