OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dopravni_nehodaJedenáct lidí včetně dvou dětí zemřelo od začátku roku do konce října při dopravních nehodách na Jihlavsku. Loni to bylo za stejné období pět lidí, informovala ve středu agenturu Mediafax krajská policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Oproti loňsku vzrostl i počet nehod z 219 na 355. "Těžké zranění utrpělo letos 23 osob stejně jako v loňském roce, 244 osob bylo lehce zraněno. V loňském roce jich bylo o šestačtyřicet méně," sdělila mluvčí.

Naopak poklesl počet dopravních nehod, ve kterých sehrál hlavní roli alkohol. Zatímco loni požilo alkohol 39 viníků nehody, letos to bylo 24 lidí. Dítě mladší 15 let bylo účastníkem nehody letos v devětatřiceti případech, loni jich bylo ve stejném období o 10 méně.

Mezi nejtragičtější nehody patřil letos na Jihlavsku říjen. "V tomto měsíci zemřeli při dopravních nehodách dva lidé. Vyšší počet usmrcených osob byl pouze v březnu," upozornila Kroutilová. Na začátku měsíce zemřel po nárazu do stromu řidič nákladního vozidla. Na konci října podlehla těžkým zraněním řidička vozidla po střetu s dodávkou.

Nejčastěji podle mluvčí řidiči způsobí dopravní nehodu tím, že se plně nevěnují řízení nebo nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu a povaze vozovky. Z 355 říjnových nehod bylo zapříčiněno právě takto 152. Vysoká rychlost se podepsala na 100 případech. "Třetím nejčastějším důvodem bylo nerespektování přednosti v jízdě, kvůli kterému se stalo 40 dopravních nehod," uzavřela Kroutilová.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA