OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

cyklostezkaJihlava otevře nový úsek cyklostezky. Stane se tak ve čtvrtek 4. listopadu 2010 v 15.00 hodin nedaleko parkoviště Zoologické zahrady Jihlava, kde nová trasa začíná.

Dále vede po místní komunikaci přes lesopark Heulos, z komunikace se trasa odklání vpravo po mlatovém povrchu do sídliště Na Kopci a Březinova, dále pokračuje kolem obchodního centra a mateřské školy, kde vede po stávajících zpevněných plochách - chodnících. Celková délka nové trasy je asi 1,5 kilometru.

Cyklostezka je vybudovaná v souladu s generelem cyklistické dopravy města.  „Celý úsek je oddělen pro chodce i cyklisty, přičemž chodci využívají část chodníků ze zámkové dlažby a cyklisté z asfaltového povrchu. Jen nepatrná část je vedena jako společná pro chodce a cyklisty,“ popsal stavbu pracovník odboru rozvoje města Libor Kouba, který za úřad na investici dohlížel. Cyklotrasa je ukončena u kruhové křižovatky na komunikaci Okružní. Součástí celé stavby je i dopravní značení.

„Otevření nové cyklostezky může zároveň být symbolickým uzavřením letošní cyklistické sezóny. Po otevření nového úseku se projedeme městem,“ uvedl primátor Jaroslav Vymazal, který se otevření stezky rovněž zúčastní na bicyklu. Trasa „otvírací“ jízdy povede od parkoviště jihlavské zoo po nové stezce ke kruhovému objezdu na Okružní ulici, dále na most u sv. Jána, po cyklostezce podél řeky, přes lávku v Českém mlýně, nahoru parkem Keťásek a dále po stezce kolem autobusového nádraží a gymnázia do centra města, jízda bude ukončena na Masarykově náměstí u morového sloupu.
 
Náklady na realizaci stavby 3.245.052,- Kč (COLAS CZ, a.s.),
projektová dokumentace 416.500,- Kč (ATELIER ALFA, s.r.o.),
činnost koordinátora BOZP 39.600,- Kč (SDZprofin s.r.o.),
ostatní náklady 65.885,- Kč.
 
Celkové náklady 3.767.037,-  Kč
(ceny uvedeny s DPH)
REKLAMA