OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V jihlavské nemocnici se pacientům na pokoje instalují desítky nových televizí. Pobyt si mohou krátit sledováním až třiceti programů. V téměř každém pokoji opravovaného interního pavilonu je na pokoji nový přijímač.

„Je jasné, že hospitalizaci si užívá málokdo. Nabízíme půjčování tabletů, které může pacientům pobyt zpříjemnit. Novinkou je, že původní způsob sledování televize pomocí klasického analogového rozvodu STA byl nově rozšířen o plně datovou formu FullHD přenos obrazu a zvuku. Pro šíření TV signálu (IPTV) je využita modernizovaná vysokokapacitní počítačová síť, kterou je dnes již možné zakončit téměř v každé místnosti. Zjednodušeně to znamená, že pacienti mohou sledovat více kanálů ve vyšší kvalitě,“ vysvětluje vedoucí ICT jihlavské nemocnice David Zažímal.

REKLAMA

pokoj jihlavske nemocnice NEMJI 1

pokoj jihlavske nemocnice NEMJI 2

pokoj jihlavske nemocnice NEMJI 3

Foto zdroj: archiv jihlavské nemocnice

Změnu již využívají někteří hospitalizovaní na nově opravených patrech interního pavilonu. Vidina je, že by pacienti mohli mít také videopůjčovnu. Celkem v jihlavské nemocnici přibude 136 televizních přijímačů, zhruba polovina je již v provozu, další se budou instalovat do postupně zrekonstruovaných pater interního pavilonu. Z nových televizí se mohou těšit také pacienti na geriatrii, kde mají 12 nových kusů.

REKLAMA