OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Oblíbeným cílem letních výletů je jihlavská zoo. Tamní pracovníci si to uvědomují a chystají odpočívajícím školákům spoustu zážitků.

Oblíbené komentované krmení zvířat začíná již v sobotu 1. července a potrvá celé letní prázdniny. Každý den se mohou návštěvníci blíže seznámit s těmito druhy zvířat:

REKLAMA

10:30 surikaty

11:00 dravci nad hlavami (kromě pondělí)

11:30 žirafy

12:00 lamy

12:30 babirusy

13:00 medvědi

13:30 lemuři

14:00 tuleni nebo vydry malé

15:00 dravci nad hlavami (kromě pondělí)

 

RETRO DNY v Zoo Jihlava

O státních svátcích 5. a 6. července se v jihlavské zoo bude oslavovat. RETRO DNY konané k 60. narozeninám zoologické zahrady nabídnou vždy od 10 do 16 hodin nabitý program. Návštěvníci by určitě neměli minout vzdělávací centrum PodpoVRCH, kde si mohou ve speciálním RETRO-pokoji pořídit retrofotografii. V další části centra bude k vidění výstava „Skoro všechno o zoo“, kde si lidé zavzpomínají anebo se dovědí, co zajímavého se od roku 1957, kdy byla jihlavská zoo založena, událo.

Ve středu 5. července v areálu zoo od 14 hodin vystoupí dívčí retrokapela TOFFIEES, od níž si návštěvníci poslechnou největší hity 50. a 60. let v originálním pojetí.

„Majitelé trabantů pozor! Pokud přijedete v tyto dny do zoo svým trabantem, budete mít parkovné zdarma. Důvodem je stejný rok vzniku zoo a tohoto vozu,“ upozorňuje ředitelka zoologické zahrady Eliška Kubíková a dodává, že k témuž letopočtu se datuje i vznik oblíbeného časopisu ABC. „Právě ten mohou získat účastníci připravené soutěže. Na vylosované čeká dokonce roční předplatné nebo modely autíček, které do soutěže věnovalo Muzeum autíček v Přísece,“ jmenuje ředitelka možné výhry.

A ještě důležité upozornění na závěr. Součástí čtvrtečního programu je setkání těch, kdo se vyfotili se želvou. Konkrétně s tou keramickou v areálu zoo, u které se fotí již celé generace návštěvníků. Kdo přinese fotografii v době od 10 do 14 hodin, získá speciální odměnu a jeho fotografie se stane součástí tabla.

Soutěž se zároveň odehrává na Facebooku. Vylosování výherce roční permanentní vstupenky do zoo se uskuteční ve 14 hodin.

REKLAMA