Reflexní prvky a jiné drobnosti budou nejen školákům rozdávat policisté v City Parku. V první školní den se tam koná akce Jdeme na to.

Vysočinští policisté se připojili k mimořádné akci jihlavského nákupního centra City Park, která se v tamních prostorách uskuteční prvního září od 14 hodin. Vedle soutěží o krásné dárky a dalších aktivit se návštěvníci mohou těšit na stánek krajského ředitelství policie.

REKLAMA

K prohlídce policisté přistaví nejmodernější „stíhač“ silničních pirátů, Škodu Superb 3,6 V6 s pohonem všech kol a výkonem 260 koní.

Dále budou nejen pro děti, ale i pro dospělé nachystány testy z pravidel silničního provozu a bezpečného chování na silnicích. Za jejich správné vyplnění budou všichni odměněni malým dárkem. Pro zájemce budou k dispozici i policisté oddělení tisku a prevence, kteří zodpoví všechny otázky týkající se policejní práce.

Připojení k akci Jdeme na to policisté vnímají jako důležitou oblast prevence. „Zejména z důvodu, že nám dává možnost oslovit širokou veřejnost a připomenout jí základní pravidla chování na silnicích a při pohybu po chodníku či komunikaci. V současné době je v platnosti nová úprava zákona o provozu na pozemních komunikacích, a jelikož opakování je matka moudrosti, je třeba si některé pasáže z tohoto zákona stále připomínat. Zejména se začátkem školního roku je vhodné dětem připomenout, že při cestě do školy na ně může číhat nespočet nebezpečí, kterým se musí vyhnout,“ uzavřel koordinátor prevence Tomáš Procházka.