rozvoj_zoo_jihlava_1Už tento čtvrtek 19. sprna bude v Zoo Jihlava zahájena výstavba Centra environmentální výchovy, dašší investice města. Centrum vyroste nedaleko nového vchodu do zoo, kde doslova sroste s okolím – netypická stavba bude „usazena“ v dolíku a bude pokrytá zelení.

Sloužit bude zejména pro výuku, kroužky, kurzy a semináře, výzkum, pozorování a podobně. V budově inspirované britským megalitickým komplexem Stonehenge bude přednáškový sál, učebny, knihovna, terária, akvária a další prostory. „Je to prostor, který zoologické zahradě dosud chybí. Zoo je určena nejen k chovu a k prohlížení zvířat, ale měla by návštěvníky i vzdělávat a vychovávat. V tomto ohledu centrum nebude určeno jen pro návštěvníky z mateřských a základních škol, ale i jako zázemí pro odbornou středoškolskou nebo vysokoškolskou výuku a bádání,“ popsal primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

rozvoj_zoo_jihlava_
Jihlava neustává v rozvoji největší turistické atrakce v kraji Vysočina, kterou loni navštívilo bezmála 300 tisíc lidí. Před nedávnem byl otevřen nový výběh pro medvědy, připravuje se také rozsáhlý projekt Zoo pěti kontinentů a výběh pro žirafy.

rozvoj_zoo_jihlava_2_
Předpokládanou cenu cca 35 milionů korun snížilo výběrové řízení na 22,8 milionu korun bez DPH, kterou nabídla společnost PSJ, výsledek výběrového řízení schválili radní. Projekt vypracoval atelier Fortis. Stavba Centra environmentální výchovy by měla trvat asi 13 měsíců.