OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

cyklostezka-jihlava_ikonaAsi dvě desítky cyklistů se přijely podívat a vyzkoušet jízdu po nové jihlavské cyklostezce. Ve čtvrtek (4. listopadu) odpoledne ji oficiálně otevřeli primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal a Miloslav Pytlík, ředitel jihlavského závodu společnosti Colas, která stavbu dodávala. Už před oficiálním otevřením Jihlaváci začali zpevněný povrch stezky užívat, pro pěší a cyklisty je to nejkratší spojnice mezi centrem a největším sídlištěm Jihlavy.

Stezka vede od parkoviště zoologické zahrady lesoparkem Heulos do sídliště Březinky, prochází kolem obchodního centra a mateřské školy, kde vede po stávajících zpevněných plochách – chodnících, končí u kruhového objezdu pod Kalvárií. Ani nová stezka ale nezmění kopcovitý terén Vysočiny, cyklisté i chodci se musí vypořádat s několika prudkými úseky. Celková délka nové trasy je 1,5 kilometru.

cyklostezka_jihlava_2

Cyklostezka je vybudovaná v souladu s generelem cyklistické dopravy města.  „Celý úsek je oddělen pro chodce i cyklisty, přičemž chodci využívají část chodníků ze zámkové dlažby a cyklisté z asfaltového povrchu. Jen nepatrná část je vedena jako společná pro chodce a cyklisty,“ popsal stavbu pracovník odboru rozvoje města Libor Kouba, který za úřad na investici dohlížel. Cyklotrasa je ukončena u kruhové křižovatky na komunikaci Okružní. Součástí celé stavby je i dopravní značení.

Tradiční stříhání pásky při otvírání cyklostezky nahradilo stříhání brzdového lanka, symbolicky na odbrzdění dalších staveb pro cyklisty a pěší. Po krátkém úvodu si účastníci po stávajících cyklostezkách projeli město, společnou jízdu ukončili na Masarykově náměstí, kde obdrželi od primátora Jaroslava Vymazala medaile se znakem jihlavských cyklostezek, drobné upomínkové předměty a sladkosti. 
REKLAMA