OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Požár Jihlavy od koblih. To se filmařům líbilo

2010-11-20_wizard_133Trocha vody ukápnutá do rozpáleného tuku při smažení koblih byla příčinou smutně proslulého požáru, který v počátku šestnáctého století zničil téměř celou Jihlavu. Příběh pikantnější o to, že zkázu zapříčinily ženy, které měly už po ránu poněkud upito. Dost atraktivní téma na to, aby zaujalo autory seriálu Záhady Toma Wizarda, který zábavnou formou přibližuje zajímavé a tajemné události naší historie zejména mladším divákům.

Číst dál...

Postupná rekonstrukce domova pro seniory v Jihlavě - Lesnově je u konce

lesnov_ds_ikonaJihlava dokončila projekt „Zvýšení komfortu klientů Domova pro seniory Jihlava – Lesnov“.  Město objekty rekonstruovalo postupně několik let. „Poslední úpravy se týkaly výměny a zvětšení výtahů z kapacity tří na šest osob. Na pavilonu B je zrekonstruovaná a zateplená střecha,“ popsal poslední etapu primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Číst dál...

Jihlava postupně obnovuje stromořadí

2010-11-16_stromy_005_ikoObnova stromořadí v Hamerníkově ulici v Jihlavě je úspěšně provedena. V ulici zbývá pouze doplnit tři hlohy, které zatím nebyly vysazeny z důvodu připravovaného kácení vánočního stromu. Jejich dosadba proběhne po 24. listopadu 2010.

Číst dál...

Jihlavané se mohou těšit na novoroční ohňostroj

ohnostrojPestrou nabídku doprovodných akcí v předvánočních týdnech připravila jihlavská radnice. Rozsvícení velkého vánočního stromu je naplánováno na neděli 28. listopadu, novinkou bude novoroční ohňostroj, řekl agentuře Mediafax mluvčí radnice Radek Tulis.

Číst dál...

Lékaři v Jihlavě prokázali u mladého muže onemocnění virem H1N1

chripka_nemocnicePrvním prokázaným člověkem, nakaženým v letošní sezoně chřipkovým virem H1N1 se stal osmnáctiletý student v jihlavské nemocnici. Agentuře Mediafax to v úterý řekla Alena Dvořáková z Krajské hygienické stanice s tím, že případů může být již více, tento je však první laboratorně potvrzený.

Číst dál...

Kraj plánuje rekonstrukci poslední armádní budovy

vrchlickeho-dok_004Do dvou let by mohla být opravena poslední původní budova bývalých kasáren Jana Žižky v Jihlavě, kde v současné době sídlí Krajský úřad kraje Vysočina. „Objekt bývalé vojenské kuchyně plánujeme změnit na spisovny, technické zázemí s informačními servery a kanceláře,“ informoval Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast majetku.

Číst dál...

REKLAMA