OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Drakiáda Barvy podzimu se vydařila

draci_nad_skalkou_jihlava01Přestože se nad jihlavským kopcem Skalka v neděli dne 17. října ještě kolem poledne stahovala mračna a foukal silný vítr, od dvou hodin odpoledne se na něm začali scházet první účastníci Drakiády s tématem Barvy podzimu, kterou již popáté organizovalo Informační centrum pro mládež Jihlava ve spolupráci s krajem Vysočina a Automotive Lighting, s. r. o.

Číst dál...

V Jihlavě začne zimní údržba prvního listopadu

silnicariZimní údržba v Jihlavě začne letos 1. listopadu na základě objednávky Magistrátu města Jihlavy - odboru dopravy. Pokud vznikne povětrnostní situace mimo toto období, bude zahájena na pokyn objednavatele pohotovost. Podle předpokladů by zimní údržba měla skončit posledního března příštího roku.

Číst dál...

Více než šedesát háďat hroznýšovce jamajského rozšířilo hadí terária Zoo Jihlava

hadata_zoo_jihlava_ikoO opravdové hadí nadělení se postaraly samičky hroznýšovce jamajského (Epicrates subflavus) v exotáriu jihlavské zoo. Během 12. října poprvé spatřilo světlo světa 35 mláďat od jedné samičky. Přitom takřka přesně o měsíc dřív přivedla po půlroční březosti na svět celkem 27 živých potomků i druhá samička hroznýšovce jamajského.

Číst dál...

Jihlavští policisté pátrají po pohřešované ženě

policieJihlavští policisté žádají o spolupráci při pátrání po pohřešované devětapadesátileté ženě, po které je vyhlášeno celostátní pátrání. Žena byla naposledy viděna v pátek 15. října 2010 kolem půl jedné hodiny odpoledne, jak jde směrem k autobusové zastávce, která se nachází asi 3/4 km od obce Opatov na trase Jihlava - Pelhřimov.

Číst dál...

Mezinárodní konference Stříbrná Jihlava odhalila historii hornictví a důlních prací na Vysočině

stribrna_jihlava_ikoVe dnech 6. – 9. 10. 2010 proběhl šestý ročník mezinárodní konference k historii hornictví a důlních prací – „Stříbrná Jihlava 2010“, kterou pořádalo Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o., Archaia Brno, o. p. s., Ústav archeologie a muzeologie filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Celá akce proběhla pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem.

Číst dál...

Studánka na Skalce bude zase v pořádku

Oblíbenýstudanka_01_ cíl vycházek obyvatel Jihlavy se konečně dočká opravy. Po letech se podařilo vyřešit majetkové záležitosti studánky na Skalce v Jihlavě, která už je nyní v majetku města Jihlavy, to se o ni teď může postarat. Do ploviny listopadu proběhne oprava zdí a dvířek, nutné budou i zásahy v kanalizaci a v terénu kolem objektu.

Číst dál...

REKLAMA