OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mezinárodní konference Stříbrná Jihlava odhalila historii hornictví a důlních prací na Vysočině

stribrna_jihlava_ikoVe dnech 6. – 9. 10. 2010 proběhl šestý ročník mezinárodní konference k historii hornictví a důlních prací – „Stříbrná Jihlava 2010“, kterou pořádalo Muzeum Vysočiny Jihlava, p.o., Archaia Brno, o. p. s., Ústav archeologie a muzeologie filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Celá akce proběhla pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřím Běhounkem.

Číst dál...

Studánka na Skalce bude zase v pořádku

Oblíbenýstudanka_01_ cíl vycházek obyvatel Jihlavy se konečně dočká opravy. Po letech se podařilo vyřešit majetkové záležitosti studánky na Skalce v Jihlavě, která už je nyní v majetku města Jihlavy, to se o ni teď může postarat. Do ploviny listopadu proběhne oprava zdí a dvířek, nutné budou i zásahy v kanalizaci a v terénu kolem objektu.

Číst dál...

Už tento víkend zaplaví větrní draci oblohu nad Jihlavou

pousteni_drakaNedělní odpoledne 17. října 2010 bude v Jihlavě patřit větrným drakům, kteří se vznesou na oblohu ve 14 hodin na vrchu Skalka. Kraj Vysočina ve spolupráci s ICM a Automotive Lighting uspořádají v tento den už 5. ročník přehlídky větrných draků. Pro rodiny s dětmi je připravený bohatý program plný her, ale i soutěže pro drakovodiče.

Číst dál...

V domově pro seniory slavili 104. narozeniny

2010-10-14_104let_043Neuvěřitelné 104. narozeniny zítra oslaví nejstarší obyvatelka Jihlavy paní Hedvika Šildbergerová. Za radnici jí s předstihem blahopřáli primátor Jaroslav Vymazal a náměstkyně Irena Fila Wagnerová.

Číst dál...

V Kamenici u Jihlavy hořely kabiny fotbalistů

ohen_02Ve středu 13. října 2010 v šest hodin odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru na fotbalovém hřišti v Kamenici u Jihlavy. K události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Kamenice u Jihlavy a Luk nad Jihlavou.

Číst dál...

REKLAMA