OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

U masového hrobu zavražděných Němců z konce války na Jihlavsku se objevil kříž

masovy_hrob_dobroninNeznámí lidé umístili v noci na středu bílý kříž na louku za obcí Dobronína na Jihlavsku, kde je podle nejnovějších nálezů masový hrob zavražděných Němců z roku 1945. Hrob objevili kriminalisté ve spolupráci s archeology v pondělí, o kříži informoval agenturu Mediafax reportér serveru TN.cz. "V noci přijela na místo nálezu hrobu dvě auta s českými registračními značkami," řekl reportér. Na místo umístili neznámí lidé jeden kříž.

Číst dál...

Pátrání v Dobroníně přerušil déšť

dobronin_1948Kosterní ostatky nejméně čtyř osob už objevili archeologové na louce v lokalitě zvané Budínka za obcí Dobronín na Jihlavsku. V úterý odpoledne ale další průzkum přerušil déšť. (zdroj foto: www.dobronin.cz)

Číst dál...

Archeologové odkrývají u Dobronína místo údajného hrobu zavražděných Němců

povalecna_vrazda_kostiKriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájili v pondělí 16. srpna archeologický průzkum lokality zvané Budínka u obce Dobronín na Jihlavsku. Jde o  pravděpodobné místo masového hrobu, ve kterém má být pohřbeno patnáct německých občanů. Ty měli koncem května roku 1945 zavraždit a na místě pohřbít  čeští obyvatelé z okolních vesnic.

Číst dál...

Kalvárie znovu ožívá díky novému projektu NOKUSu

kalvarie_znovu_ozivaNovoříšský kulturní spolek „rozjíždí“ nový projekt s názvem KALVÁRIE ZNOVU OŽÍVÁ. V rámci tohoto projektu by chtěl postupně „znovu oživit místo, které láká k procházkám a rozjímání“ a nejen občanům Nové Říše znovu ukázat krásu novoříšské křížové cesty a Kalvárie – vrchu, kde se říká „Spravedlnost“. Pilotní akcí tohoto projektu bude v sobotu 21. srpna netradiční odpoledne, které se uskuteční na nádvoří premonstrátského kláštera od 14.00 hodin.

Číst dál...

Jihlava posílá pomoc Chrastavě

povoden_pytle_ikonaRadní Jihlavy v pondělí odsouhlasili finanční pomoc 20 tisíc korun pro povodněmi poničené město Chrastava. Je to nejvyšší možná částka, kterou může rada odsouhlasit, vyšší částku by muselo schvalovat zastupitelstvo.

Číst dál...

REKLAMA