OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Konzul Ukrajiny navštívil Jihlavu

2010-08-16_Asman_016aKonzul Ukrajiny v Brně Jaroslav Asman navštívil Jihlavu. Na radnici ho přijal primátor Jaroslav Vymazal a náměstkyně primátora Irena Wagnerová. Tématem schůzky bylo uvažované partnerství mezi ukrajinským městem Užhorod a Jihlavou.

Číst dál...

Jihlava rozšiřuje zoo – začala stavba Centra environmentální výchovy

rozvoj_zoo_jihlava_1Slavnostním poklepáním základního kamene ve čtvrtek oficiálně začala stavba Centra environmentální výchovy (CEV) v areálu jihlavské zoologické zahrady. V objektu CEV, který vyroste v těsném sousedství vedle hlavního vchodu do areálu, bude přednáškový sál pro šedesát lidí, terária a akvária zabudovaná do stěn, chovatelská místnost se zvířaty, knihovna a učebny, z nichž jedna bude svým vzhledem připomínat pirátskou loď a druhá jihoamerickou jeskyni.

Číst dál...

U masového hrobu zavražděných Němců z konce války na Jihlavsku se objevil kříž

masovy_hrob_dobroninNeznámí lidé umístili v noci na středu bílý kříž na louku za obcí Dobronína na Jihlavsku, kde je podle nejnovějších nálezů masový hrob zavražděných Němců z roku 1945. Hrob objevili kriminalisté ve spolupráci s archeology v pondělí, o kříži informoval agenturu Mediafax reportér serveru TN.cz. "V noci přijela na místo nálezu hrobu dvě auta s českými registračními značkami," řekl reportér. Na místo umístili neznámí lidé jeden kříž.

Číst dál...

Pátrání v Dobroníně přerušil déšť

dobronin_1948Kosterní ostatky nejméně čtyř osob už objevili archeologové na louce v lokalitě zvané Budínka za obcí Dobronín na Jihlavsku. V úterý odpoledne ale další průzkum přerušil déšť. (zdroj foto: www.dobronin.cz)

Číst dál...

Archeologové odkrývají u Dobronína místo údajného hrobu zavražděných Němců

povalecna_vrazda_kostiKriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zahájili v pondělí 16. srpna archeologický průzkum lokality zvané Budínka u obce Dobronín na Jihlavsku. Jde o  pravděpodobné místo masového hrobu, ve kterém má být pohřbeno patnáct německých občanů. Ty měli koncem května roku 1945 zavraždit a na místě pohřbít  čeští obyvatelé z okolních vesnic.

Číst dál...

REKLAMA