OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Majitel našel auto poškrábané s promáčklou kapotou

Policisté pátrají po pachateli, který v Jihlavě poškodil vozidlo a jeho majiteli tak způsobil škodu téměř dvacet tisíc korun. Ke spáchání činu došlo v době od pondělí 4. června do nedělního odpoledne 17. června na ulici Jiřího z Poděbrad. Pachatel zaparkované vozidlo Hyundai Santa Fe poškrábal na blatnících, předních i zadních dveřích a dále promáčkl přední kapotu automobilu. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Dále zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Po pachateli policisté pátrají.

Číst dál...

Jihlavští havíři vyrážejí na pouť. Příští rok oslaví 20 let

V neděli 24. června vyrazí z centra Jihlavy tradiční průvod krojovaných jihlavských havířů ke Kostelu svatého Jana Křtitele. Poutí, mší a bohatým celodenním programem plným divadel, muziky a tance si havíři připomenou svátek Jana Křtitele, patrona města Jihlavy. Mnohem větší slávu ovšem již dnes havíři chystají na příští rok, kdy Jihlavský havířský průvod oslaví 20 let svojí novodobé existence.

Číst dál...

Výstava Lucemburské opráski míří do Jihlavy

Jak Lucemburkové žili a vládli v českých zemích? A co nám po nich zůstalo? Šestice lucemburských panovníků se představí atraktivní formou v podobě svérázných kreseb a gagů. Zveme vás na putovní výstavu, která vyjela z brány hradu Špilberk, aby nám přiblížila dějiny tohoto významného rodu trochu jinak – pohledem zábavného komiksu s názvem Opráski sčeskí historje.

Číst dál...

V Zoo Jihlava po páté konala Noc snů

Pátého ročníku Noci snů v jihlavské zoo se zúčastnilo celkem 42 rodin s dětmi s mentálním postižením a klientů ze stacionářů. Za vydatné pomoci zoo dobrovolníků a dobrovolníků z Centra pro rodinu Vysočina byla připravena zábavná stezka po zoologické zahradě s různými úkoly. Program doplnilo i skvělé vystoupení žáků a učitelů Speciální a praktické školy v Jihlavě se souborem Raraši. Celá akce se moc povedla i přes bouřku a průtrž mračen těsně před jejím konáním.

Číst dál...

Pokus o sebevraždu muži překazili

Policisté jihlavského obvodního oddělení Jihlava v úterý zachránili člověka, který chtěl ukončit svůj život. Strážci zákona rychle a profesionálně zasáhli a čtyřiatřicetiletému muži bezprostředně ohroženému na životě poskytli nezbytnou pomoc.

Číst dál...

S případem poškození výlohy objasnili kriminalisté i napadení

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili případ napadení a loupeže, které se v květnu odehrály v Třešti. Ze spáchání trestného činu jsou obviněni dva muži. Oba podezřelé ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let kriminalisté zadrželi a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání.

Číst dál...

Cizincům, kteří na ubytovně zbili muže do bezvědomí, hrozí deset let za mřížemi

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili závažný případ fyzického napadení, které se v březnu odehrálo na ubytovně na Jihlavsku. Ubytovaný muž skončil po útoku dvou cizinců s mnohačetnými zlomeninami v nemocnici, útočníky neznal. Podezřelé cizince kriminalisté vypátrali, byli zadrženi a umístěni do cely. Policejní komisař zahájil trestní stíhání dvou mužů, kteří jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu.

Číst dál...

REKLAMA